Näyttelyt 2024

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen pr.toimikunta.findal@gmail.com

Aika
PaikkaTuomariViim.ilm.pv
13.1.KVKajaaniSara Nordin, Ruotsi-
3.2.COD & VODHollolaJussi Liimatainen, Erika Häkkinen & Satu Ylä-Mononen-
3.2.RNTornioSakari Poti-
10.2.RNRaaheMarjo Nygård-
24.2.RNKauhajokiJuha Putkonen-
2.3.RNKouvolaJuha Putkonen-
10.3.RNJuukaMarkku Kipinä-
24.3.KVLahtiAase Jakobsen, Norja-
24.3.ER FCI 6KajaaniTeija Viljanmaa-Petjala-
1.4.DALYMPIALAISETLohjaCecilia Andersson, kennel Spotdog's, Ruotsi-
7.4.RNJoensuuPekka Teini-
14.4.KVVaasaCarin Åkesson, Ruotsi-
20.4.RNPertunmaaTarja Kolkka-
20.4.RNVesilahtiJelena Kruus, Viro-
20.4.EPNHelsinkiNina Lindqvist-
21.4.EPNHelsinkiTuula Savolainen-
28.4.RNPolvijärviTapani Pukkila-
1.5.RNLahtiMatti Luoso-
4.5.RNKouvolaHarto Stockmari-
4.5.RNÄänekoskiSakari Poti-
4.5.RNKruunupyyPaavo Mattila-
4.5.NORDTampereTuula-Maija Tammelin, Tanska-
5.5.KVTampereJelena Kruus, Viro-
5.5.RNKruunupyyMarkku Kipinä-
5.5.RNMäntsäläAila Lehmussaari-
5.5.RNMiehikkäläReino Korpela-
9.5.ERVantaaHilkka Salohalla-
11.5.KVHelsinkiPer Kristian Andersen, Norja-
11.5.RNLoviisaKirsi Nieminen-
11.5.RNOulainenMari Lackman-
11.5.RNReisjärviHarto Stockmari-
12.5.KVJyväskyläDavid Allan, Espanja-
18.5.RNKalajokiJouko Leiviskä-
18.5.RNParikkalaMarianne Holm Larnemaa-
18.5.EPNKaarinaSophie Aspholm-
18.5.RNSiilinjärviTeija Viljanmaa-Petjala-
18.5.KRRaumaHarri Lehkonen-
19.5.KRVirolahti (Hamina)Boris Spoljaric, Kroatia-
19.5.EPNHelsinkiMarianne Holm Larnemaa-
25.5.EPNHelsinkiTeija Urpelainen-
25.5.KRRiihimäki (Tuusula)Nina Lindqvist-
25.5.RNKeminmaaPerttu Ståhlberg-
25.5.RNKouvolaAila Lehmussaari-
25.5.KVKontiolahtiVasilis Andrianopoulos, Kreikka-
26.5.KRKontiolahtiJarmo Hilpinen-
1.6.KRMänttä-VilppulaUnto Timonen-
8.6.RNLoviisaEmma Pirilä-
8.6.KRAlavusMaija Lehtonen-
9.6.KRPaimio (Salo)Tiina Illukka-
9.6.EPNLeppävirtaKatja Partanen-
9.6.RNPielavesiPekka Teini-
15.6.RNIiPerttu Ståhlberg-
15.6.KRVirolahti (Kotka)Arja Koskelo-
16.6.KVVirolahti (Kotka)Jadranka Mijatovic, Kroatia-
16.6.KVRovaniemiEddie Patterson, Irlanti-
29.6.RNKuhmoReino Korpela-
29.6.RNHaapajärviJaana Kummala-
29.6.KVTurkuRicky Lochs-Romans, Alankomaat-
30.6.RNJämijärviPerttu Ståhlberg-
30.6.RNRiihimäkiLigita Zake, Latvia-
30.6.EPNRiihimäkiMarjatta Pylvänäinen-Suorsa-
6.7.RNSauvoMarianne Holm Larnemaa-
6.7.KRHelsinkiToke Larsen, Tanska-
6.7.KVOuluRune Tyvold, Norja-
6.7.KRJuvaSonny Ström, Ruotsi-
7.7.NORDOuluHildeward Hoenderken, Alankomaat-
13.7.KRMäntsäläThomas Hehir, Irlanti-
14.7.KRLaukaaJari Fors-
20.7.RNLappeenrantaJari Fors-
20.7.KVKalajokiGeorge Schogol, Georgia-
21.7.NORDTornioKirsi Nieminen-
27.7.RNPosioTarja Kallio-
27.7.KVMikkeliDarko Drobnjak, Serbia-
28.7.KVPoriTanya Ahlman-Stockmari-
28.7.RNKouvolaAuli Haapiainen-Liikanen-
2.8.KRKuopioAleksandra Cvijic Palumbo, Serbia-
3.8.NORDKuopioAnneli Pukkila-
3.8.RNSiikajokiHannu Talvi-
3.8.RNKurikkaTapani Pukkila-
3.8.EPNYlöjärviPirjo Aaltonen-
4.8.KVKuopioErica Pettersson-
4.8.RNVesilahtiJari Fors-
10.8.RNLuumäkiMaija Lehtonen-
10.8.RNNurmijärviIrina Poletaeva-
11.8.EREspooStephanie Yates, Saksa & Laura Ripatti-
11.8.RNRovaniemiReino Korpela22.7.
11.8.EPNLappeenrantaVille Meronen-
11.8.RNYlöjärviSakari Poti15.7./22.7.
17.8.KRKouvolaHilkka Salohalla18.7./25.7.
18.8.KRTurkuEddie Patterson, Irlanti17.6./15.7./23.7.
18.8.KRHeinolaUnto Timonen18.7./25.7.
24.8.RNKokkolaKatja Korhonen31.7./12.8.
24.8.EPNMäntsäläUnto Timonen14.7./4.8.
25.8.RNKinnulaJari Fors31.7./12.8.
25.8.RNKauhavaSophie Aspholm9.7./1.8./6.8.
31.8.KVRiihimäkiSvein Helgesen, Norja14.7./3.8./18.8.
31.8.EPNSiikajokiKatja Korhonen29.7./8.8.
1.9.NORDRiihimäkiJarmo Hilpinen14.7./3.8./18.8.
7.9.RNEvijärviHannu Talvi7.8./21.8./27.8.
7.9.RNKihniöReino Korpela7.8./26.8.
7.9.NORDHelsinkiTeija Urpelainen22.7./5.8./12.8.
7.9.EPNLahtiMaija Lehtonen20.6./9.8./21.8.
8.9.KRPorvooRony Doedijns, Alankomaat28.7./11.8./18.8.
8.9.RNLaihiaJari Fors11.8./25.8.
14.9.EPNLahtiReia Leikola-Walden17.8.
15.9.RNPaimioPekka Teini12.8./19.8.
15.9.RNUusikaarlepyyMarjo Nygård14.8./28.8./2.9.
21.9.EPNHämeenlinnaUnto Timonen25.8./1.9. (rajoitettu)
21.9.EPNKajaaniTeija Viljanmaa-Petjala25.8./6.9.
22.9.EPNKajaaniKatja Korhonen25.8./6.9.
22.9.KRHyvinkääMarianne Holm Larnemaa19.8./26.8.
28.9.KVEckeröBertil Lundgren, Ruotsi16.7./27.8./3.9.
28.9.EPNKotkaHelin Tenson2.9./10.9. 
29.9.EPNKotkaJetta Tschokkinen2.9./10.9.
26.10.NORDSeinäjokiKristin Kerem, Viro4.9. /26.9. /2.10.
27.10.KVSeinäjokiLeni Finne4.9./ 26.9./2.10.
27.10.EPNLahtiNina Lindqvist8.8./26.9./3.10. (rajoitettu)
23.11.EPNHämeenlinnaSari Holopainen15.10./29.10.
1.12.RNAkaa
(rajoitettu)
7.12.EPNHelsinkiHarri Lehkonen15.10./5.11./13.11.(rajoitettu)
7.12.NORDHelsinkiHans Rosenberg,  Ruotsi15.10./5.11./13.11.
8.12.KVHelsinkiPaavo Mattila15.10./5.11./13.11.
8.12.EPNHelsinkiTarja Kolkka15.10./5.11./13.11. (rajoitettu)