Näyttelyt 2024

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen pr.toimikunta.findal@gmail.com

Aika
PaikkaTuomariViim.ilm.pv
13.1.KVKajaaniSara Nordin, Ruotsi-
3.2.COD & VODHollolaJussi Liimatainen, Erika Häkkinen & Satu Ylä-Mononen-
3.2.RNTornioSakari Poti-
10.2.RNRaaheMarjo Nygård-
24.2.RNKauhajokiJuha Putkonen-
2.3.RNKouvolaJuha Putkonen-
10.3.RNJuukaMarkku Kipinä-
24.3.KVLahtiAase Jakobsen, Norja-
24.3.ER FCI 6KajaaniTeija Viljanmaa-Petjala-
1.4.DALYMPIALAISETLohjaCecilia Andersson, kennel Spotdog's, Ruotsi-
7.4.RNJoensuuPekka Teini-
14.4.KVVaasaCarin Åkesson, Ruotsi-
20.4.RNPertunmaaTarja Kolkka-
20.4.RNVesilahtiJelena Kruus, Viro-
20.4.EPNHelsinkiNina Lindqvist-
21.4.EPNHelsinkiTuula Savolainen-
28.4.RNPolvijärviTapani Pukkila-
1.5.RNLahtiMatti Luoso-
4.5.RNKouvolaHarto Stockmari-
4.5.RNÄänekoskiSakari Poti4.4./15.4./22.4.
4.5.RNKruunupyyPaavo Mattila20.3./11.4./15.4.
4.5.NORDTampereTuula-Maija Tammelin, Tanska-
5.5.KVTampereJelena Kruus, Viro-
5.5.RNKruunupyyMarkku Kipinä20.3./11.4./15.4.
5.5.RNMäntsäläAila Lehmussaari-
5.5.RNMiehikkäläReino Korpela-
9.5.ERVantaaHilkka Salohalla15.4./21.4.
11.5.KVHelsinkiPer Kristian Andersen, Norja14.3./15.4./22.4.
11.5.RNLoviisaKirsi Nieminen15.3./12.4./20.4.
11.5.RNOulainenMari Lackman8.4./22.4./29.4.
11.5.RNReisjärviHarto Stockmari12.4./19.4.
12.5.KVJyväskyläDavid Allan, Espanja1.3./15.4./28.4.
18.5.RNKalajokiMarjo Nygård31.3./22.4.
18.5.RNParikkalaMarkku Kipinä15.4./22.4.
18.5.EPNAuraSophie Aspholm19.3./18.4./25.4.
18.5.RNSiilinjärviTeija Viljanmaa-Petjala19.4./29.4.
18.5.KRRaumaHarri Lehkonen26.3./18.4./23.4.
19.5.KRVirolahti (Hamina)Boris Spoljaric, Kroatia25.3./22.4. 
19.5.EPNHelsinkiMarianne Holm Larnemaa21.4.
25.5.EPNHelsinkiTeija Urpelainen3.5.
25.5.KRRiihimäki (Tuusula)Nina Lindqvist14.4./18.4./25.4.
25.5.RNKeminmaaPerttu Ståhlberg1.5./10.5.
25.5.RNKouvolaMarianne Holm Larnemaa3.5./10.5.
25.5.KVKontiolahtiVasilis Andrianopoulos, Kreikka10.4./29.4./6.5. (rajoitettu)
26.5.KRKontiolahtiJose Homem De Mello, Portugali10.4./29.4./6.5. (rajoitettu)
1.6.KRMänttä-VilppulaUnto Timonen2.5./13.5.(rajoitettu)
8.6.RNLoviisaEmma Pirilä8.4./16.5./23.5.
8.6.KRAlavusMaija Lehtonen2.5./16.5./20.5.
9.6.KRPaimio (Salo)Tiina Illukka8.5./23.5.
9.6.EPNLeppävirtaKatja Partanen19.5./26.5.
9.6.RNPielavesiPekka Teini15.5.
15.6.RNIiPerttu Ståhlberg17.5./24.5.
15.6.KRVirolahti (Kotka)Arja Koskelo1.4./15.5./28.5./31.5. (rajoitettu)
16.6.KVVirolahti (Kotka)Pedro Delerue, Portugali1.4./15.5./28.5./31.5. (rajoitettu)
16.6.KVRovaniemiEddie Patterson, Irlanti24.4./15.5./25.5.
29.6.RNKuhmoSakari Poti19.5./2.6.
29.6.RNHaapajärviJaana Kummala7.6./13.6.
29.6.KVTurkuRicky Lochs-Romans, Alankomaat30.4./28.5./5.6.
30.6.RNJämijärviPerttu Ståhlberg31.5./9.6.
30.6.RNRiihimäkiLigita Zake, Latvia31.3./19.5./16.6.
30.6.EPNRiihimäkiMarjatta Pylvänäinen-Suorsa31.3./19.5./16.6.
6.7.RNSauvoMarianne Holm Larnemaa6.5./6.6./13.6.
6.7.KRHelsinkiToke Larsen, Tanska8.4./10.6./19.6.
6.7.KVOuluRune Tyvold, Norja15.5./6.6./14.6.
6.7.KRJuvaSonny Ström, Ruotsi9.6./17.6.
7.7.NORDOuluHildeward Hoenderken, Alankomaat15.5./6.6./14.6.
13.7.KRMäntsäläThomas Hehir, Irlanti11.6./18.6.
14.7.KRLaukaaJari Fors1.6./23.6./1.7.
20.7.RNLappeenrantaJari Fors10.6./24.6.
20.7.KVKalajokiBenny Blidh Von Schedvin, Ruotsi23.5./20.6./27.6.
21.7.NORDTornioKirsi Nieminen24.6.
27.7.RNPosioTarja Kallio1.7.
27.7.KVMikkeliDarko Drobnjak, Serbia9.6./30.6./8.7.
28.7.KVPoriTanya Ahlman-Stockmari27.5./24.6./1.7.
28.7.RNKouvola

2.8.KRKuopioAleksandra Cvijic Palumbo, Serbia17.6./8.7./15.7.
3.8.NORDKuopioAnneli Pukkila17.6./8.7./15.7.
3.8.RNSiikajokiHannu Talvi2.7./17.7.
3.8.RNKurikkaTapani Pukkila1.7./17.7.
3.8.EPNYlöjärviPirjo Aaltonen5.7.
4.8.KVKuopioErica Pettersson17.6./8.7./15.7.
4.8.RNVesilahtiJari Fors18.7.
10.8.RNYlöjärvi

10.8.RNLuumäki

10.8.RNNurmijärviIrina Poletaeva16.7.
11.8.EREspooStephanie Yates, Saksa & Laura Ripatti
11.8.RNRovaniemiReino Korpela22.7.
11.8.EPNLappeenrantaVille Meronen1.5./7.7./15.7.
17.8.KRKouvolaHilkka Salohalla18.7./25.7.
18.8.KRTurku

18.8.KRHeinolaUnto Timonen
24.8.RNKokkolaKatja Korhonen31.7./12.8.
24.8.EPNMäntsälä

25.8.RNKinnulaJari Fors31.7./12.8.
25.8.RNKauhavaSophie Aspholm
31.8.KVRiihimäki

31.8.EPNSiikajokiKatja Korhonen29.7./8.8.
1.9.NORDRiihimäki

7.9.RNEvijärvi

7.9.RNKihniö

7.9.NORDHelsinkiTeija Urpelainen22.7./5.8./12.8.
7.9.EPNLahtiMaija Lehtonen
8.9.KRPorvooRony Doedijns, Alankomaat28.7./11.8./18.8.
8.9.RNLaihia

14.9.EPNLahti

15.9.RNMynämäki

15.9.RNUusikaarlepyyMarjo Nygård14.8./28.8./2.9.
21.9.EPNHämeenlinnaUnto Timonen
21.9.EPNKajaani

22.9.EPNKajaani

22.9.KRHyvinkää

28.9.KVEckeröBertil Lundgren, Ruotsi16.7./27.8./3.9.
28.9.EPNKotkaHelin Tenson
29.9.EPNKotkaJetta Tschokkinen
26.10.NORDSeinäjoki

27.10.KVSeinäjoki

27.10.EPNLahti

23.11.EPNYpäjä

1.12.RNTampere

7.12.EPNHelsinki

7.12.NORDHelsinki

8.12.KVHelsinki

8.12.EPNHelsinki