Kasvattajat

Dalmatiankoiria kasvattavat Dalmatiankoirat-Dalmatinerna ry:n jäsenet saavat yhteystietonsa sekä linkin kotisivuillensa tähän kasvattajalistaukseen ilmoittamalla tietonsa yhdistyksen sähköistä lomaketta käyttäen. Tämän kasvattajalistauksen tiedot julkaistaan myös Dal-lehdissä. Listaus on yhdistyksen kasvattajille maksuton. Listalla olemisen edellytys on, että kasvattaja ilmoittaa kaikki pentueensa Pentuja-listalle.

Breeder list is restricted only for Finnish breeders.

Kasvattajallistauksen tiedot ja muutokset tietoihin lähetetään jäsensihteerille yhdistyksen sähköistä lomaketta käyttäen.

# - merkityt kasvattajat ovat allekirjoittaneet Kennelliiton kasvattajasitoumuksen

Kasvattajat
Aboensis
#
Heidi Kohonen
044 985 3785

aboensis@gmail.com
www.aboensis.fi
https://www.facebook.com/AboensisDalmatians
 

Ainutkertainen
#

Aino Huhtilainen
Metsänhoitajankatu 5 D 36
00790 Helsinki
0440 211 188

kennel.ainutkertainen@gmail.com
www.facebook.com/ainutkertainen

Araidan
#

Anu Hämeenaho
96900 Rovaniemi
040 411 9491

araidan@gmail.com

Asperugon
#

Terhi Nevalainen
Kotirannankuja 1 C 7
70820 Kuopio
040 596 5895

asperugon@gmail.com

BajkaGou's
#

Satu Rytkönen
Nurmijärvi

bajkagou@gmail.com
http://bajkadal.webs.com
https://www.facebook.com/BajkaGous/

Beldines
#
Teija Karjunen
Tienhaarantie 24
30100 Forssa
040 723 3184

teija_karjunen@hotmail.com
https://www.facebook.com/groups/927347917345863/
 

Chatterly's
#
 

Seija Tiainen
Vantaa
0400 217 308

kennelchatterly@gmail.com
www.facebook.com/kennelchatterly/
www.kennelchatterly.com
 
Coastal
#

Anne Skalin
Hollola
0500 939 991

anne.skalin@gmail.com
www.coastaldalmatians.com

Countrycourt
#
Anu Svensk
Oitintie 1204
12100 Oitti
044 524 0017

anuhsvensk@gmail.com
www.facebook.com/Countrycourt
 
Dalamigos
#
Eija Tähtinen
Kustaankuja 4
39160 Julkujärvi
+358 50 441 3188

pilkunviilaaja@gmail.com
www.facebook.com/dalamigos
 
Dallandian
#

Annakaisa Pesonen
Jyvämäentie 63
32100 Ypäjä
044 364 3980

kaisa84@windowslive.com
www.facebook.com/KennelDallandian/

Diamond Dal's
#
 

Erica Nyman & Mirja Rantasalo-Nyman
Anivehmaantie 79
21900 Yläne
050 358 9479, 050 553 9060

kennel.diamonddals@gmail.com
www.facebook.com/Diamond-Dals

Double Dot's
#
Anu Sura
Härkätie 1633
31340 Porras
040 539 5126

anu.doubledots@gmail.com
http://kenneldoubledots.blogspot.com
 
Elemental's
#
Tiina Tuovinen
Korpikatu 14
48600 Kotka
045 868 5875

nokela.tiina@gmail.com
http://elementals.simplesite.com/
 
Firehouse's
#
Tanja Lönnqvist
Talmankuja 15
04240 Talma
+358 400 833 521

tanja.lonnqvist@pp.inet.fi
www.firehouses.fi
 
Gammelhamn
#

Sara Ikävalko
Rautakankareenkatu 17
15950 Lahti
050 532 1245

sara.ikavalko@gmail.com
www.facebook.com/Gammelhamndogs

Gracilis
#
Outi Nurmi
Vastamäenkaarre 30
14500 Iittala
050 540 2961

gracilis.nurmi@gmail.com
www.gracilis.net
 
Halimus Maximuksen
#

Seija Karppinen & Esko Holappa
Moisiovaarantie 224 C
89600 Suomussalmi
045 666 9279, 045 666 9288

srkarppinen@gmail.com

Holmankarin
#
Eeva-Maija & Laura Ripatti
Polvianderintie 6
03250 Ojakkala
0400 539 830, 045 651 2701

holmankarin@gmail.com
www.holmankarin.fi
www.facebook.com/Holmankarin
 
Kisanne
#

Anne Viertoma
Ahdenkallionkatu 65
05820 Hyvinkää
040 733 5598

anneviertoma@gmail.com

Lanacos
#
Nina Kalliokorpi
Kaurakuja 1
21360 Lieto as
040 774 9871

kennel.lanacos@gmail.com
www.facebook.com/Lanacosdalmatians/
 
Lil Eagle's
#

Suvi Lukjanov
Suokummuntie 151 B
03100 Nummela
0400 474 102

lileaglesdalmatians@gmail.com
www.lileagles.fi
https://www.facebook.com/lileaglesdalmatians/

Little Village's
#
Marketta ja Jaakko Julkunen
Koivurannantie 2 B
91950 Temmes
050 573 0026

marketta.julkunen@pp.inet.fi
https://www.facebook.com/littlevillages/
 
Magical Spot's
#

Tiina Tuuva
Peltotie 10
54800 Savitaipale
046 904 5179

magicalspots.tuuva@gmail.com
www.magicalspots.nettisivu.org

Marnellin
#

Eine Marttinen
Sydänmaantie 449
51200 Kangasniemi
040 717 0233

eine.marttinen@gmail.com
http://marnellindalmatians.blogspot.com/
www.facebook.com/kennelMarnellinVarius

Mernika's
#
Mervi-Annika Jokipii
Ylijoentie 132
61160 Koura
045 676 1179

mervi.jokipii@luukku.com
http://mernikas.nettisivu.org
 
Mis-Zer
#

Tarja Saarinen
Vasuntie 109
34600 Ruovesi
+358 40 561 2220

psaarine@phpoint.fi
www.facebook.com/kennelmiszer/

Moppekerhon
#
Rauni Tietäväinen & Marko Kärkkäinen
Kiiskilänhovintie 23
51900 Juva
040 511 6757

rauni.tietavainen@gmail.com
 
MuruMurun
#

Mia Pirinen
Kuopio
050 494 1334

kennel.murumurun@gmail.com
www.facebook.com/kennelmurumurun/

O'zone
#
Outi Vilkuna
Vantaa
050 308 0022

outi@ozone-dogs.net
www.ozone-dogs.net
 
Pikku Särpättimen
#
Pirjo ja Hannu Pöllä
Kultasaarentie 12
05950 Hyvinkää
040 735 0777

pollapirjo@gmail.com
www.facebook.com/pikkusarpattimenkennel/
 
Rallallaa
#
Erja Valtanen
Kyntömiehentie 18
90440 Kempele
044 353 8686

kennel.rallallaa@gmail.com
www.rallallaa.fun
 
Rautsin
#

Mirko Kangas-Rautio
Ylijoentie 132
61160 Koura
050 395 2293

mirko73@luukku.com
http://mernikas.nettisivu.org/

Rock'A Hula
#

Hanna Jalonen
Kisällintie 3
62190 Ruha
050 530 8801

rockahuladalmatians@gmail.com
https://www.facebook.com/RockA-Hula-Dalmatians-1678037509169042/

Snadittaren
#

Susanna Mäkelä
Kiertokatu 13 A 3
28130 Pori
040 937 5711

Snadittarenkennel@gmail.com
https://m.facebook.com/Snadittaren-109767130873335/ 

Spotpower
#

Tiia Yli-Sassi
Nissnikuntie 2 j 28
02430 Masala
044 567 2707

tiia@ylisassi.se 
 
Stelton
#
Johanna Lento
Pyydyspellontie 12
20660 Littoinen
041 502 5332

johanna.lento@gmail.com
www.facebook.com/KennelStelton/
 

Tallpeak
#

Sanna Törnroos
Höltäntie 213 B
19410 Kuortti (Pertunmaa)
0400 759 037

tallpeak@suomi24.fi
www.tallpeak.com
www.facebook.com/groups/tallpeak.kennel

Tinydot's
#

Mia Wallenius
Vehkoontie 17
17200 Vääksy
050 351 5196

mia.wallenius.mw@gmail.com
www.facebook.com/groups/teamtinydots/

Titara's
#

Satu Myllyntaus
Erätie 8 as 1
40950 Muurame
050 528 5511

titaras@elisanet.fi
www.titaras.fi
www.facebook.com/titarasdalmatiankoirat

Wildspots
#

Kati Tuuri
Posteljooninkatu 23
15160 Lahti
040 588 6251

katti-75@hotmail.com

Zabavan
#

Nina Laine
Emmantie 5
21290 Rusko
040 509 1137

kennel.zabavan@gmail.com
www.zabavan.net
www.facebook.com/groups/139250037210