Kasvattajat

Dalmatiankoiria kasvattavat Dalmatiankoirat-Dalmatinerna ry:n jäsenet saavat yhteystietonsa sekä linkin kotisivuillensa tähän kasvattajalistaukseen vuodeksi 2017 ilmoittamalla tietonsa yhdistyksen sähköistä lomaketta käyttäen. Tämän kasvattajalistauksen tiedot julkaistaan myös vuoden 2017 aikana ilmestyvissä Dal-lehdissä. Mikäli haluat yhteystietosi ehtivän vuoden ensimmäiseen DAL-lehteen, teethän ilmoituksen 15.1.2017 mennessä. Listaus on yhdistyksen kasvattajille maksuton.

Breeder list is restricted only for Finnish breeders.

Kasvattajallistauksen tiedot ja muutokset tietoihin lähetetään jäsensihteerille yhdistyksen sähköistä lomaketta käyttäen.

# - merkityt kasvattajat ovat allekirjoittaneet Kennelliiton kasvattajasitoumuksen

Kasvattajat
Aboensis
#
Heidi Kohonen
21420 Lieto
044 501 0105

aboensis@gmail.com
www.aboensis.net
www.facebook.com/Aboensis-dalmatians
 

Araidan
#
 

Anu Metsärinta
Rovaniemi
040 411 9491

araidan@gmail.com
www.araidan.com
 
BajkaGou's
#
Satu Rytkönen
Satulinmäki 16
01860 Perttula
+358 44 236 7745

bajkagou@gmail.com
http://bajkadal.webs.com/
 
Beldines
#
Teija Karjunen
Hamarijärventie 7
25570 Teijo
040 723 3184

teija_karjunen@hotmail.com
www.facebook.com/kennel-belnides
 

Chatterly's
#
 

Seija Tiainen
Vantaa
0400 217 308

seija@hskh.net
www.facebook.com/kennelchatterly/
www.kennelchatterly.com
 
Coastal
#

Anne Skalin
Kirsikkatie 11
15870 Hollola
0500 939 991

coastal@kolumbus.fi
www.coastaldalmatians.com
 

Countrycourt
#
Anu Svensk
Oitintie 1204
12100 Oitti
044 524 0017

anuhsvensk@gmail.com
countrycourt.suntuubi.com
www.facebook.com/Countrycourt
 
Dalamigos
#
Eija Tähtinen
Kustaankuja 4
39160 Julkujärvi
+358 50 441 3188

pilkunviilaaja@gmail.com
www.facebook.com/dalamigos
 
Dallandian
#
Annakaisa Pesonen
Jyvämäentie 63
32100 Ypäjä
044 364 3980

kaisa84@windowslive.com
http://dallandian.blogspot.fi
www.facebook.com/KennelDallandian/
 

Diamond Dal's
#
 

Erica Nyman & Mirja Rantasalo-Nyman
Vanhankartanonkuja 53
21900 Yläne
050 358 9479, 050 553 9060

erinym@utu.fi
www.facebook.com/Diamond-Dals
 
Dotstorm's
#
Tanya Tarkiainen
Lappeenranta
0400 659 336

tanya.tarkiainen@hotmail.com
kenneldotstorms.blogspot.fi/
 
Double Dot's
#
Anu Sura
Kostintie 6 A 3
31300 Tammela
040 539 5126

anu.doubledots@gmail.com
http://kenneldoubledots.blogspot.fi
 
Elemental's
#
Tiina Tuovinen
Korpikatu 14
48600 Kotka
045 868 5875

nokela.tiina@gmail.com
http://elementals.simplesite.com/
 
Elorien
#
Henna Jauhiainen
Hankintatie 9 B
90420 Oulu
040 552 5346

henna.jauhiainen@gmail.com
www.elorien.info
 
Firehouse's
#
Tanja Lönnqvist
Talmankuja 15
04240 Talma
+358 400 833 521

tanja.lonnqvist@pp.inet.fi
www.firehouses.fi
 
Gracilis
#
Outi Nurmi
Vastamäenkaarre 30
14500 Iittala
050 540 2961

gracilis@netti.fi
www.gracilis.net
 
Holmankarin
#
Eeva-Maija & Laura Ripatti
Hopeasepäntie 1 a 1
03100 Nummela
045 651 2701

holmankarin@gmail.com
www.holmankarin.net
www.facebook.com/Holmankarin
 
Koskjon
#
Jonna Niemenperä
Säflaksintie 77
02400 Kirkkonummi
050 553 2966

jonna.niemenpera@gmail.com
@koskjon
 
Lanacos
#
Niina Kalliokorpi
Kaurakuja 1
21360 Lieto as
040 774 9871

kennel.lanacos@gmail.com
www.lanacos.net
 
Laulukiven
#

Tiina Inkinen
Ulvilantie 3 D28
00350 Helsinki
040 583 9575

laulukiven@gmail.com
facebook.com/laulukiven

Lil Eagle's
#

Suvi Lukjanov
Suokummuntie 151 B
03100 Nummela
0400 474 102

sumppa@gmail.com
www.lileagles.fi
www.facebook.com/kennellileagles/

Little Village's
#
Marketta ja Jaakko Julkunen
Koivurannantie 2 B
91950 Temmes
050 573 0026, 050 573 0027

marketta.julkunen@pp.inet.fi
www.littlevillages.com
 
LähdeHaun
#
Maija Kainulainen & Arto Salopaasi
Haikantie 110
49900 Virolahti
041-728 8954, 046-585 4880

kennel.lahdehaun@hotmail.fi
Magical Spot's
#
Tiina Tuuva
Peltotie 10
54800 Savitaipale
046 904 5179

magicalspots.tuuva@gmail.com
magicalspots.nettisivu.org/
 
Marnellin
#
Eine Marttinen
Hiekkapohjantie 129
40270 Palokka
040 717 0233

einemarttinen@gmail.com
www.facebook.com/kennelMarnellinVarius/
marnellindalmatians.blogspot.fi/
 
Mernika's
#
Mervi-Annika Jokipii
Ylijoentie 132
61160 Koura
045 676 1179

mervi.jokipii@luukku.com
http://mernikas.nettisivu.org
 
Mis-Zer
#

Tarja Saarinen
Vasuntie 109
34600 Ruovesi
+358 40 561 2220

psaarinen@phpoint.fi

Moppekerhon
#
Rauni Tietäväinen
Kiiskilänhovintie 23
51900 Juva
040 511 6757

rauni.tietavainen@gmail.com
www.facebook.com/Moppekerhon/
 
O'zone
#
Outi Vilkuna
Vantaa
050 308 0022

outi@ozone-dogs.net
www.ozone-dogs.net
 
Pikku Särpättimen
#
Pirjo ja Hannu Pöllä
Kultasaarentie 12
05950 Hyvinkää
040 735 0777

pirjo.polla@pp.inet.fi
www.facebook.com/pikkusarpattimenkennel/
 
Rallallaa
#
Erja Valtanen
Kyntömiehentie 18
90440 Kempele
044 353 8686

kennel.rallallaa@gmail.com
www.rallallaa.fun
 
Rock'A Hula
#
Hanna Jalonen
Mansikkaviita 23 C 14
60150 Seinäjoki
050 530 8801

rockahuladalmatians@gmail.com
 

Spotpower
#

Tiia Yli-Sassi
Puistokalliontie 5
02400 Kirkkonummi
044 567 2707

tiia@spotpower.fi
www.spotpower.fi
 
Stelton
#
Johanna Lento
Pyydyspellontie 12
20660 Littoinen
041 502 5332

kennel.stelton@gmail.com
kennelstelton.weebly.com/
www.facebook.com/KennelStelton/
 
Tallpeak
#
Sanna Heikkinen
Leinikkitie 15
18100 Heinola
0400 759 037

tallpeak@suomi24.fi
www.tallpeak.com
 
Tinydot's
#
Mia Wallenius
Jaakkolankatu 15
15610 Lahti
050 351 5196

mia.wallenius.mw@gmail.com
www.facebook.com/KennelTinydots
 
Titara's
#
Satu Myllyntaus
Erätie 8 as 1
40950 Muurame
050 528 5511

titaras@elisanet.fi
www.titaras.fi
 
Varius
#
Niina Romo
Jyväskylä
044 335 2996

niina.varius@gmail.com
www.facebook.com/kennelMarnellinVarius/
 
Zabavan
#
Nina Laine
Emmantie 5
21290 Rusko
040 509 1137

kennel.zabavan@gmail.com
www.zabavan.net