Näyttelyt 2018

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - Suomen Kennelliiton näyttelylista on virallinen lista.

Aika PaikkaTuomariViim. ilm. pvm.
13.1.KVKAJAANIJochen H Eberhardt, Saksa 
14.1.PHELSINKINiina Romo 
21.1.KVTURKURune Fagerström 
17.2.PLAHTITanya Ahlman-Stockmari 
11.3DALYMPIALAISETLAPPEENRANTAJetta Tschokkinen 
18.3.RJOENSUULeni Finne 
24.3.RKEMIJÄRVIMarjatta Pylvänäinen-Suorsa 
24.3.PJYVÄSKYLÄTuula Savolainen 
25.3.KVLAHTIPerttu Ståhlberg 
25.3.PJYVÄSKYLÄTaina Nygård 
30.3.KRIMATRAAnatoli Zhuk, Valko-Venäjä 
31.3.KVIMATRAMiodrag Vretenicic, Montenegro 
7.4.RKAJAANIMarjo Nygård 
7.4.PKOTKAPerttu Ståhlberg 
8.4.PKOTKAUnto Timonen 
15.4.KVVAASATracey Parker, Australia 
21.4.PHELSINKILeni Finne 
22.4.PHELSINKIPaula Rekiranta 
29.4.RKOUVOLAMaija Mäkinen 
1.5.RLAHTIMatti Luoso 
5.5.NORDTAMPEREAndrew Beare, Irlanti 
5.5.RPARIKKALAMaija Mäkinen 
5.5.RPOSIOEsko Nummijärvi 
5.5.RYLIVIESKARiitta Lahtovaara6.4./18.4.
6.5.KVTAMPEREElin Normannseth, Norja 
10.5.RAKAARiitta Lahtovaara 
10.5.PALV ERVANTAAMatti Luoso 
12.5.KRJÄRVENPÄÄPekka Teini16.3./13.4./19.4.
12.5.RLOVIISAMarja Talvitie 
12.5.RMIKKELITuula Savolainen 
12.5.RSEINÄJOKIMarjo Nygård12.4./18.4.
13.5.NORDOULUMatti Luoso15.3./15.4./22.4.
13.5.RSEINÄJOKIMarja Talvitie18.4./26.4.
19.5.KVHELSINKIHarri Lehkonen21.3./25.4./30.4.
19.5.RMAALAHTIMarkku Kipinä25.4./2.5.
19.5.RROVANIEMIMatti Luoso25.4.
20.5.NORDHAMINAReino Korpela24.4.
26.5.KVJOENSUUMarja Talvitie28.4./3.5.
26.5.RVAASAJuhani Lappi28.4./7.5.
27.5.KRJOENSUUPaul Scanlon, Irlanti28.4./3.5.
27.5.KRRAUMATuula Savolainen26.3./26.4./2.5.
27.5.PHELSINKIHelin Tenson27.4./29.4.
3.6.KRMÄNTTÄ-VILPPULALeila Kärkäs27.4./4.5.
9.6.KRALAVUSTiina Illukka20.4./9.5./14.5.
9.6.RKEITELERiitta Lahtovaara11.5.
10.6.KRFORSSARui Oliveira, Portugali11.5./16.5.
16.6.NORDROVANIEMIPer Lundström, Ruotsi24.4./14.5./18.5.
17.6.KRSALOHilkka Salohalla16.4./16.5.
17.6.NORDKOTKARobert Harbin, Australia15.5./21.5.
1.7.KRRAASEPORILeni Finne30.4./28.5./4.6.
7.7.KRJUVAHannele Jokisilta31.5./12.6.
7.7.RKOKEMÄKIMarkku Kipinä6.6./13.6.
7.7.RSAUVOErja Nummi4.5./7.6.
8.7.KVOULUGuido Schäfer, Saksa15.5./11.6.
8.7.RJOUTSANiina Romo11.6.
14.7.KRLAUKAASoile Bister8.6./17.6.
14.7.RKUUSAMOIrina Poletaeva18.6.
15.7.KRMÄNTSÄLÄRiitta Lahtovaara13.5./14.6./19.6.
21.7PLAHTI  
21.7.KVYLIVIESKAGunnar Norlin, Ruotsi15.5/14.6./21.6.
21.7.KRHELSINKIAnn-Christine Johansson, Ruotsi31.5./21.6./28.6.
22.7.KVKEMIMarkku Kipinä18.6.
28.7.KVMIKKELIHarry Tast18.6./2.7./9.7.
29.7.KVPORIUnto Timonen24.5./21.6./28.6.
3.8KRKUOPIOSvein Bjarne Hagesen, Norja4.6./2.7./9.7.
4.8.NORDKUOPIOLeni Finne4.6./2.7./9.7.
4.8.RKINNULAJuha Putkonen5.7.
5.8.PLOVIISAEeva Resko9.7./15.7.
5.8.KVKUOPIOTino Pehar, Kroatia4.6./2.7./9.7.
5.8.RISOKYRÖPirjo Aaltonen4.7./20.7.
11.8.ERKAARINAOleg Fintora & Ludmila Fintorova, Slovakia, kennel Plum Pudding16.7.
11.8.RKUHMO  
11.8.RLAPPEENRANTA  
12.8.KRRAISIO  
12.8.PHYVINKÄÄ  
18.8PTAMPEREHelin Tenson19.4./31.5./16.7./23.7.
18.8.KRKOUVOLAAnna Lena Angeria, Ruotsi16.7.
19.8.KRHEINOLAPaula Rekiranta16.7./22.7.
19.8.PTAMPEREEeva Resko19.4./31.5./16.7./23.7.
25.8.PORIMATTILA  
26.8.NORDRIIHIMÄKIMarja Talvitie9.7./23.7./30.7.
1.9.PTAMPERE  
2.9.KRHELSINKI  
2.9.PTAMPERE  
2.9.RÄHTÄRITiina Illukka31.7./12.8.
8.9.PSIIKAJOKI  
8.9.KRPORVOO  
9.9PJÄMSÄ  
15.9.PHELSINKIMatti Luoso15.8./18.8.
15.9.RJOENSUU  
16.9.POULU  
23.9.RHYVINKÄÄ  
29.9.KVECKERÖElina Haapaniemi 
21.10.PLAHTI  
28.10.KVSEINÄJOKI  
10.11.NORDJYVÄSKYLÄ  
11.11.KVJYVÄSKYLÄ  
17.-18.11PLEMPÄÄLÄ  
15.12.PHELSINKI  
15.12.NORDHELSINKI  
16.12.PHELSINKI  
16.12.KVHELSINKI