Näyttelyt 2018

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - Suomen Kennelliiton näyttelylista on virallinen lista.

Aika PaikkaTuomariViim. ilm. pvm.
13.1.KVKAJAANIJochen H Eberhardt, Saksa 
14.1.PHELSINKINiina Romo 
21.1.KVTURKURune Fagerström 
17.2.PLAHTITanya Ahlman-Stockmari 
11.3DALYMPIALAISETLAPPEENRANTAJetta Tschokkinen 
18.3.RJOENSUULeni Finne 
24.3.RKEMIJÄRVIMarjatta Pylvänäinen-Suorsa 
24.3.PJYVÄSKYLÄTuula Savolainen 
25.3.KVLAHTIPerttu Ståhlberg 
25.3.PJYVÄSKYLÄTaina Nygård 
30.3.KRIMATRAAnatoli Zhuk, Valko-Venäjä 
31.3.KVIMATRAMiodrag Vretenicic, Montenegro 
7.4.RKAJAANIMarjo Nygård 
7.4.PKOTKAPerttu Ståhlberg 
8.4.PKOTKAUnto Timonen 
15.4.KVVAASATracey Parker, Australia 
21.4.PHELSINKILeni Finne 
22.4.PHELSINKIPaula Rekiranta 
29.4.RKOUVOLAMaija Mäkinen 
1.5.RLAHTIMatti Luoso 
5.5.NORDTAMPEREAndrew Beare, Irlanti 
5.5.RPARIKKALAMaija Mäkinen 
5.5.RPOSIOEsko Nummijärvi 
5.5.RYLIVIESKARiitta Lahtovaara 
6.5.KVTAMPEREElin Normannseth, Norja 
10.5.RAKAARiitta Lahtovaara 
10.5.PALV ERVANTAAMatti Luoso 
12.5.KRJÄRVENPÄÄPekka Teini 
12.5.RLOVIISAMarja Talvitie 
12.5.RMIKKELITuula Savolainen 
12.5.RSEINÄJOKIMarjo Nygård 
13.5.NORDOULUMatti Luoso 
13.5.RSEINÄJOKIMarja Talvitie 
19.5.KVHELSINKIHarri Lehkonen 
19.5.RMAALAHTIMarkku Kipinä 
19.5.RROVANIEMIMatti Luoso 
20.5.NORDHAMINAReino Korpela 
26.5.KVJOENSUUMarja Talvitie 
26.5.RVAASAJuhani Lappi 
27.5.KRJOENSUUPaul Scanlon, Irlanti 
27.5.KRRAUMATuula Savolainen 
27.5.PHELSINKIHelin Tenson 
3.6.KRMÄNTTÄ-VILPPULALeila Kärkäs 
9.6.KRALAVUSTiina Illukka 
9.6.RKEITELERiitta Lahtovaara 
10.6.KRFORSSARui Oliveira, Portugali 
16.6.NORDROVANIEMIPer Lundström, Ruotsi 
17.6.KRSALOHilkka Salohalla 
17.6.NORDKOTKARobert Harbin, Australia 
1.7.KRRAASEPORILeni Finne 
7.7.KRJUVAHannele Jokisilta 
7.7.RKOKEMÄKIMarkku Kipinä 
7.7.RSAUVOErja Nummi 
8.7.KVOULUGuido Schäfer, Saksa 
8.7.RJOUTSANiina Romo 
14.7.KRLAUKAASoile Bister 
14.7.RKUUSAMOIrina Poletaeva 
15.7.KRMÄNTSÄLÄRiitta Lahtovaara 
21.7PLAHTIIrina Poletaeva 
21.7.KVYLIVIESKAGunnar Norlin, Ruotsi 
21.7.KRHELSINKIAnn-Christine Johansson, Ruotsi 
22.7.KVKEMIMarkku Kipinä 
28.7.KVMIKKELIHarry Tast 
29.7.KVPORIUnto Timonen 
3.8KRKUOPIOSvein Bjarne Hagesen, Norja 
4.8.NORDKUOPIOLeni Finne 
4.8.RKINNULAJuha Putkonen 
5.8.PLOVIISAEeva Resko 
5.8.KVKUOPIOTino Pehar, Kroatia 
5.8.RISOKYRÖPirjo Aaltonen 
11.8.ERKAARINAOleg Fintora & Ludmila Fintorova, Slovakia, kennel Plum Pudding 
11.8.RKUHMOJuhani Lappi 
11.8.RLAPPEENRANTAElena Ruskovaara 
12.8.KRRAISIOIshimaru Sei-Ichiro, Japani 
18.8PTAMPEREHelin Tenson 
18.8.KRKOUVOLAAnna Lena Angeria, Ruotsi 
19.8.KRHEINOLAPaula Rekiranta 
19.8.PTAMPEREEeva Resko 
25.8.PORIMATTILAAnneli Pukkila 
26.8.NORDRIIHIMÄKIMarja Talvitie 
1.9.PTAMPERERiitta Lahtovaara 
2.9.KRHELSINKIReino Korpela 
2.9.PTAMPEREMaija Lehtonen 
2.9.RÄHTÄRITiina Illukka 
8.9.PSIIKAJOKIMarjo Nygård 
8.9.KRPORVOORolf Blessing, Saksa 
9.9PJÄMSÄAuli Haapiainen-Liikanen20.8.
15.9.PHELSINKIMatti Luoso15.8./18.8.
15.9.RJOENSUUPaula Rekiranta8.8./15.8.
16.9.POULUAnna Lena Angeria, Ruotsi31.7./16.8./31.8.
23.9.RHYVINKÄÄEli-Marie Klepp, Norja28.8.
29.9.KVECKERÖElina Haapaniemi16.7./27.8./4.9.
21.10.PLAHTISaija Juutilainen31.8./28.9./1.10.
28.10.KVSEINÄJOKIVitor Veiga, Portugali27.8./25.9./30.9.
10.11.NORDJYVÄSKYLÄArne Foss, Norja1.10./15.10./22.10.
11.11.KVJYVÄSKYLÄPekka Teini1.10./15.10./22.10.
17.-18.11PLEMPÄÄLÄJuha Putkonen25.10.
15.12.PHELSINKIErja Nummi2.10./5.11./19.11.
15.12.NORDHELSINKIJasna Matejcic, Kroatia2.10./5.11./19.11.
16.12.PHELSINKIMaija Lehtonen2.10./5.11./19.11.
16.12.KVHELSINKISiret Lepasaar, Viro2.10./5.11./19.11.