Näyttelyt 2017

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - Suomen Kennelliiton näyttelylista on virallinen lista.

Aika PaikkaTuomariViim. ilm. pvm.
14.1.KVKAJAANIErna-Britt Nordin, Ruotsi 
15.1.PHELSINKIPaula Rekiranta 
22.1.KVTURKUTiina Illukka 
28.1.PLAHTIHarry Tast 
29.1.PLAHTIJetta Tschokkinen 
5.3.Dalympialaiset
2017
YLÄNETarja Meskanen, kennel Daluki 
18.3.Champion of Dals & Veteran of DalsVANTAAJetta Tschokkinen
Kaisa Metteri-Gold
Jarmo Vuorinen
 
25.3.PJYVÄSKYLÄPerttu Ståhlberg 
26.3.KVLAHTIUnto Timonen 
26.3.PJYVÄSKYLÄMarkku Mähönen 
1.4.RJÄMIJÄRVITuula Savolainen 
9.4.KVVAASAJohan Andersson, Ruotsi 
15.4.RLAITILAErja Nummi 
16.4.KVIMATRAAttila Czeglédi, Unkari 
23.4.PHELSINKIIrina Poletaeva 
23.4.PPELLOLeni Finne 
29.4.PHYVINKÄÄMarianna Holm 
29.4.RTOHMAJÄRVIAnnamaria Tarján, Unkari 
1.5.RHANKASALMIJari Fors 
1.5.RLAHTIPekka Teini 
6.5.KVTAMPERELydia Kersbergen, Alankomaat 
6.5.RPUOLANKAHarto Stockmari 
7.5.RRAAHEHannele Jokisilta 
7.5.RSAVITAIPALETuula Savolainen 
7.5.RSIPOOHarry Tast 
13.5.PKOTKAMatti Luoso 
13.5.RIKAALINEN

Tuula Savolainen

 
13.5.RKOSKI TLPekka Teini 
13.5.RLAIHIAErja Nummi 
13.5.RLESTIJÄRVILeni Finne 
14.5.KRVARKAUSJill Peak, Iso-Britannia 
14.5.PKOTKAMaija Lehtonen 
14.5.PLAHTIPaula Heikkinen-Lehkonen 
14.5.REURAPerttu Ståhlberg 
20.5.KVHAMINAPerttu Ståhlberg 
20.5.RNÄRPIÖErja Nummi 
21.5.KVHELSINKIAndrew Beare, Irlanti 
21.5.RNÄRPIÖMarkku Mähönen 
25.5.PALV ERHELSINKIOlga Dolejsova, Tsekki 
27.5.KRRAUMAJochen H Eberhardt, Saksa 
27.5.RLIEKSAMarkku Kipinä 
10.6.KRALAVUSJari Fors 
10.6.RHEINÄVESIHarto Stockmari 
17.6.ROULUAnca Giura, Romania 
17.6.KRPÖYTYÄArja Koskelo 
18.6.KVKOTKAAnita Foley-Duggan, Irlanti 
18.6.RHAAPAJÄRVIPaavo Mattila 
25.6.KVROVANIEMIHannele Jokisilta 
1.7.KRTUUSULARob Sansom, Iso-Britannia 
1.7.RKOUVOLAKalvo Kriisk, Viro 
1.7.RLAPINLAHTIPaavo Mattila 
2.7.KVRIIHIMÄKIMiodrag Vretenicic, Montenegro 
2.7.RTUUSNIEMIHanne Laine Jensen, Tanska 
8.7.KRMIKKELIPaavo Mattila 
8.7.KVYLIVIESKASavvas Hadjisavvas, Cyprus 
9.7.KRRAASEPORIPerttu Ståhlberg 
15.7.KVOULUIsolde Huber, Saksa 
15.7.KRHYVINKÄÄPero Bozhinovski, Makedonia 
16.7.KVOULUDavor Javor, Kroatia 
22.7.PLAHTIAila Lehmussaari21.6
23.7.KRSAARIJÄRVIKim Vigsö Nielsen, Tanska21.5./18.6./29.6
23.7.KVKEMITanya Ahlman-Stockmari19.6
28.7.KVVANTAAGerardo Paolucci, Argentiina3.7./11.7.
30.7.KVPORIJadranka Mijatovic, Kroatia25.5./22.6./29.6.
30.7.RKAJAANIMatti Luoso3.7. / 6.7
5.8.KRVALKEAKOSKIMaret Kärdi, Viro26.6./6.7.
5.8.RLAPPEENRANTAAila Lehmussaari5.7.
5.8.RSIIKAJOKIJuhani Lappi12.7./20.7.
6.8.KVKUOPIOMarjatta Pylvänäinen-Suorsa14.5./30.6./7.7.
12.8.KVJOENSUUJessie Borregaard Madsen, Tanska10.7./17.7.
12.8.RLUUMÄKILeila Kärkäs12.7.
12.8.RMIKKELIPaula Rekiranta17.7.
12.8.RSEINÄJOKIPaavo Mattila17.7./26.7.
13.8.KRTURKUMarja Talvitie15.6./13.7.
13.8.ERHEINOLAPetra ja Jürgen Rotsch, kennel vom Gramzower Kloster, Saksa15.7.
13.8.KRJOENSUUPeter Miller, Australia10.7./17.7.
13.8.RMÄNTSÄLÄJuha Putkonen17.7.
13.8.RSEINÄJOKIJari Fors17.7./26.7.
19.8.KRKOUVOLAPekka Teini19.7./26.7.
19.8.RRISTIJÄRVIMarjo Nygård26.7 / 31.7
19.8.PHELSINKIGina Ekström Persson, Ruotsi12.6. / 10.7. / 17.7
20.8.KRHEINOLAPaula Heikkinen-Lehkonen19.7./26.7.
26.8.KRMÄNTYHARJUTuula-Maija Tammelin, Tanska25.7.
26.8.RPYHÄJOKIEsko Nummijärvi31.7
27.8.KRJANAKKALAMaija Mäkinen19.6./24.7
2.9.KRHELSINKIEva Nielsen, Ruotsi28.7 / 4.8
2.9.PKIHNIÖReino Korpela14.8.
9.9.RMUURAMESteven H Seymour, Australia16.8.
10.9.KRPORVOOJelena Kruus, Viro16.7./3.8./7.8.
10.9.PJÄMSÄJaana Hartus15.8
16.9.PVANTAAPirjo Aaltonen17.8. / 24.8.
17.9.RHYVINKÄÄTuula Savolainen19.8.
24.9.PSAVITAIPALEAuli Haapiainen-Liikanen23.8.
30.9.KVECKERÖJos de Cuyper, Belgia7.8./4.9.
1.10.PLOVIISA  
8.10.PHYVINKÄÄSoile Bister4.9./11.9.
14.10.KVJYVÄSKYLÄSilvia Weber-Martegani, Sveitsi4.9./18.9./25.9.
15.10.KVJYVÄSKYLÄNiina Romo4.9./18.9./25.9.
29.10.KVSEINÄJOKILars Widen, Ruotsi 
29.10.PLAHTI  
11.11.PHELSINKI  
12.11.PHELSINKI  
25.11.KRTAMPEREMarko Lepasaar, Viro27.9./24.10./30.10.
26.11.KVTAMPEREZeferino Silva, Portugali27.9./24.10./30.10.
8.12.KVHELSINKIJackie Kitchener, Iso-Britannia2.10./1.11./13.11
9.12.KVHELSINKIMark Cocozza, Iso-Britannia2.10./1.11./13.11
9.12.PHELSINKIMaija Lehtonen2.10./1.11./13.11
10.12.KVHELSINKIIrina Poletaeva2.10./1.11./13.11
10.12.PHELSINKIJaana Hartus2.10./1.11./13.11