Näyttelyt 2023

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen yllapito.findal@gmail.com

Aika PaikkaTuomariViim.ilm.pv.
7.1.KVKajaaniSara Nordin, Ruotsi2.11./23.11./7.12.2022
14.1.RNIlomantsiHannu Talvi19.12./27.12.2022
11.2.PLempääläTarja Kolkka10.1.
12.2.ERLempääläLiliane De Ridder-Onghena, Belgia ja Susan Wilkinson, Iso-Britannia10.1.
25.2.RNJämijärviKirsi Honkanen9.1./23.1./30.1.
1.4.RNKauhajokiHannele Jokisilta27.2./10.3./13.3.(rajoitettu)
7.4.RNKiteeVeli-Pekka Kumpumäki27.2./5.3.
8.4.RNLieksaJetta Tschokkinen9.3./16.3.
16.4.KVVaasaÅke Cronander, Ruotsi15.2./15.3./21.3.
22.4.RNPello 24.3.
23.4.KVLahtiSanna Törnroos 
23.4.PKiuruvesi  
29.4.RNLapuaReino Korpela 
29.4.NORDTampereVille Meronen 
30.4.KVTampereMarkku Kipinä 
30.4.PSiikajoki  
1.5.RNNivalaJari Fors 
6.5.RNSeinäjokiSakari Poti 
6.5.RNTuusulaPirjo Aaltonen 
6.5.RNSulkavaReia Leikola-Walden 
6.5.RNKouvolaPekka Teini 
7.5.RNRaaheReino Korpela14.4./17.4.
7.5.RNSipooDimitrios Antonopoulos, Ruotsi 
7.5.RNKokkolaAila Lehmussaari19.4./26.4.
7.5.RNRautjärvi  
13.5.KVHelsinkiUnto Timonen15.3./11.4./17.4.
13.5.NORDVarkausSakari Poti10.4./23.4./1.5.
13.5.RNKruunupyy  
13.5.RNOulainenPaavo Mattila31.3./16.4./23.4.
13.5.RNSodankyläKimmo Mustonen 
14.5.RNOuluReino Korpela 
18.5.ERVantaa  
18.5.RNMikkeli  
18.5.RNAkaaSophie Aspholm 
18.5.RNYlivieskaHannu Talvi 
20.5.RNSiilinjärvi  
20.5.RNKajaaniLeni Finne 
21.5.KRKajaaniMari Lackman 
21.5.KRRauma  
21.5.RNMäntsäläSophie Aspholm 
21.5.PHelsinkiSanna Törnroos 
27.5.RNPuumalaTarja Kolkka 
28.5.KVHaminaPaula Rekiranta 
28.5.PHelsinkiHarto Stockmari 
3.6.RNMänttä-Vilppula  
4.6.RNEspoo  
9.6.KRAlavus  
10.6.RNPöytyä  
11.6.KRLappeenranta  
11.6.RNPielavesi  
17.6.KVRovaniemi   
17.6.KRPöytyäTiina Illukka 
18.6.KRKotkaSandra Piscedda, Italia 
24.6.KRJyväskylä  
25.6.KVJyväskylä  
1.-2.7.KRRantasalmi  
1.7.KRTuusulaErja Nummi20.4./1.6./8.6.
1.7.RNKurikka  
2.7.KVTurkuMarjo Nygård 
8.7.KVOulu  
9.7.NORDOulu  
9.7.KRSaarijärviSavvas Hadjisavvas, Kypros 
15.-16.7.KRHyvinkää  
15.7.RNOutokumpuLeni Finne 
16.7.NORDTornio  
22.7.KRMikkeli  
22.7.RNKoski TlSakari Poti 
22.7.RNSuonenjoki  
22.7.KRKalajoki  
23.7.KVKalajoki  
29.7.RNRiihimäki  
30.7.KVPori  
30.7.RNKajaani  
5.8.RNLuumäki  
5.8.RNIkaalinen  
5.8.RNIi  
5.8.RNMäntsälä  
5.8.RNRovaniemi  
5.8.KRKuopioEva Liljekvist Borg, Ruotsi 
6.8.KVKuopioPekka Teini 
6.8.KRLuumäki Elena Oikkonen 
6.8.RN Vesilahti  
12.8.KRValkeakoski  
12.8.RNTaivalkoski  
12.8.RNHalsua  
13.8.KRTurku  
18.8.KRJoensuu  
19.8.KVJoensuu  
19.8.RNMikkeli  
20.8.KRJoensuu  
20.8.RNTampere  
26.8.KRKouvola  
27.8.KRHeinola  
2.9.NORDRiihimäki  
3.9.KVRiihimäki  
3.9.RNLahti  
9.-10.9.KRPorvoo  
16.-17.9.KRVantaa  
23.-24.9.KRHyvinkää  
23.9.RNTervola  
30.9.-1.10.KVEckerö  
7.10.RNKouvola  
22.10.KVSeinäjokiPaavo Mattila 
6.12.RNTampere  
16.12.NORDHelsinki  
17.12.KVHelsinki