Näyttelyt 2022

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen yllapito.findal@gmail.com

Aika PaikkaTuomariViim.ilm.pv.
23.1.KVTurkuTiina IllukkaPERUTTU!
5.2.RNTornioJari ForsPERUTTU!
6.2.KVSeinäjokiSophie AspholmPERUTTU!
12.2.RNRaahePirjo AaltonenPERUTTU!
13.2.PRaaheTarja KallioPERUTTU!
26.2.RNJämijärviPaavo Mattila-
5.3.RNKouvolaElena OikkonenPERUTTU!
26.3.KVLahtiMartin Johansson, Ruotsi-
27.3.RN JoensuuTapio Eerola-
27.3.RNKauhajokiReino Korpela
2.4.KVKajaaniAnneli Pukkila-
9.4.RNPertunmaaAuli Haapiainen-Liikanen-
10.4.KVVaasaJaana Kummala-
15.4.RNVesilahtiRiitta Lahtovaara-
16.4.RNLapuaJari Fors-
16.4.NORDJyväskyläElena OikkonenPERUTTU!
17.4.KVJyväskyläAnca Giura, RomaniaPERUTTU!
17.4.RNKouvolaSanna Törnroos-
23.4.COD & VODSipooPirjo Onza, Sofi Sandbacka ja Tarja Tuomisto-
24.4.RNMäntsäläSaija Juutilainen-
24.4.RNPolvijärviMari Lackman-
30.4.RNMiehikkäläPerttu Ståhlberg-
30.4.RNKurikkaLeni Finne-
30.4.NORDTampereTeija Urpelainen-
30.4.PTamperePekka Teini-
1.5.KVTampereArne Foss, Norja-
1.5.PTampereReia Leikola-Walden-
1.5.PLahtiEsa Ruotsalainen-
7.5.DALYMPIALAISETForssaSatu Wallenius-
7.5.NORDOuluAnette Edlander, Ruotsi-
7.5.RNLoviisaSophie Aspholm-
8.5.RNKouvolaAuli Haapiainen-Liikanen-
8.5.RNSastamalaPekka Teini-
14.5.PValkeakoskiHarto Stockmari-
14.5.KVHelsinkiMarja Talvitie-
14.5.RNHaapavesiJari Fors-
14.5.RNParikkalaMaija Mäkinen-
15.5.KRHaminaSanna Törnroos-
15.5.RNOuluJouko Leiviskä-
21.5.KRMynämäkiSophie Aspholm-
21.5.RNSiilinjärviJaana Kummala-
22.5.KRRaumaPaula Rekiranta-
22.5.PHelsinkiTuula Savolainen-
22.5.RNRovaniemiMarkku Kipinä-
22.5.RNSavonlinnaVirpi Montonen-
26.5.ERVantaaIrina Poletaeva-
26.5.HausjärviKirsi Nieminen-
26.5.KR KangasniemiAuli Haapiainen-Liikanen-
26.5.RNTornioSakari Poti-
26.5.RNTuusulaPirjo Aaltonen-
28.5.PHarjavaltaLeila Kärkäs-
28.5.PRiihimäkiPaula Rekiranta-
28.5.RNRiihimäkiPaula Rekiranta-
28.5.RNLestijärviSakari Poti-
28.5.RNNousiainenTiina Illukka-
28.5.KVKontiolahtiVanessa Williams-Wegmann, Iso-Britannia-
29.5.KRKontiolahtiGunnar Nymann, Tanska-
4.6.KRYlöjärviKirsi Nieminen-
4.6.RNLoviisaPirjo Aaltonen-
4.6.RNSuomussalmiTapani Pukkila-
11.6.KVRovaniemiNikola Smolic, Kroatia-
11.6.KRAlavusSanna Törnroos-
11.6.RNKuopioMaija Mäkinen-
12.6.KRHämeenlinnaAnna Brankovic, Serbia-
18.6.KRLappeenrantaRoberto Schill, Romania9.5./23.5./29.5.
18.6.RNHaapajärviVirpi Montonen-
18.6.RNKuusamoReino Korpela-
19.6.KVKotkaJessie Borregaard Madsen, Tanska15.5./22.5./29.5.
2.7.PReisjärvi PERUTTU!
2.7.KVOuluHarto Stockmari19.5./2.6./9.6.
3.7.KROrivesiHarry Tast18.5./1.6./8.6.
9.7.KRMikkeliTarja Kolkka6.6./14.6.
9.7.RNSauvoErja Nummi9.5./8.6.(rajoitettu)
10.7.KRMäntsäläPekka Teini6.6./13.6.
16.7.PTampereRiitta Lahtovaara16.6.
16.7.KRHelsinkiJos Dekker, Alankomaat13.4./16.6./27.6.
17.7.PLahtiHilkka Salohalla30.6.
17.7.NORDTornioPerttu Ståhlberg16.6.
23.7.RNPosioJari Fors27.6.
23.7.NORDKalajokiCoral Grey, Australia27.5./23.6./29.6. (rajoitettu)
24.7.KVKalajokiJanelle Robbins, Iso-Britannia27.5./23.6./29.6. (rajoitettu)
30.7.RNKannonkoskiJaana Hartus11.7./18.7.
30.7.RNLohjaLeila Kärkäs6.7.
30.7.PLahtiAnneli Pukkila 
31.7.KVPoriJadranka Mijatovic, Kroatia26.5./22.6./30.6.
31.7.RNPihtipudasPaavo Mattila11.7./18.7.
31.7.RNRaaheReino Korpela1.7.
5.8.KRKuopioElena Oikkonen20.6./4.7./11.7.
6.8.NORDKuopioAuli Haapiainen-Liikanen20.6./4.7./11.7.
6.8.ERSeinäjokiAase Jakobsen, Norja ja Rune Brunberg Johansen, Ruotsi11.7.
6.8.RNIiHannu Talvi15.5./7.7./17.7.
6.8.RNLuumäkiTeija Urpelainen 
6.8.RNMaalahtiMatti Luoso18.7./25.7.
6.8.RNVesilahtiArja Koskelo18.7.
7.8.KVKuopioPirjo Aaltonen20.6./4.7./11.7.
13.8.RNKurikkaTanya Ahlman-Stockmari11.7./27.7.
13.8.RNLappeenrantaVille Meronen13.7./19.7.
13.8.RNMäntyharjuLeni Finne22.7.
13.8.RNPuolanka  
13.8.RNRovaniemiSophie Aspholm17.7. (rajoitettu)
13.8.RNÄänekoskiSakari Poti18.7./25.7.
14.8.KRTurkuAnneli Pukkila14.7./19.7.
20.8.PSiikajokiJouko Leiviskä1.8.
20.8.KRKouvolaRob Douma, Alankomaat20.7./27.7.
21.8.KRHeinolaPaavo Mattila20.7./27.7.
27.8.RNKauhavaAila Lehmussaari21.7./4.8./8.8.
28.8.PKuopioMari Lackman8.8.
28.8.KVForssaTuula Savolainen13.7./27.7./1.8.
28.8.RNRuovesiAuli Haapiainen-Liikanen27.7./10.8.
3.9.RNKihniöReino Korpela3.8./15.8.
3.9.RNÄhtäriSakari Poti3.8./20.8.
4.9.KROulu  
4.9.NORDHelsinkiPerttu Ståhlberg18.7./1.8./8.8.
4.9.RNLahtiJohan Juslin 
4.9.RNJoensuu  
4.9.PTampereHelin Tenson8.8./15.8.
10.9.PJyväskyläSimon Rooney, Irlanti30.8.
10.9.PLahtiMaija Lehtonen23.6./12.8./24.8.
11.9.KRPorvooRouli Kantzou, Kreikka31.7./14.8./21.8.
17.9.PTampereSophie Aspholm(rajoitettu)
18.9.KRHyvinkääPerttu Ståhlberg23.8.
24.9.PKotkaPerttu Ståhlberg(24.-26.6.erikoishinta) 4.9.
24.9.KRRiihimäkiHilkka Salohalla(24.-26.6. erikoishinta) 25.8./1.9.
24.9.KVEckeröRony Doedijns, Alankomaat15.7./25.8./1.9.
25.9.PKotkaMaija Mäkinen(24.-26.6.erikoishinta) 4.9.
23.10.KVSeinäjokiKimmo Mustonen31.8./28.9./3.10.
23.10.PLahtiSanna Törnroos1.8./26.9./3.10.
12.11.NORDJyväskyläJarmo Vuorinen 
13.11.KVJyväskyläDianna Spavin, Iso-Britannia 
26.11.PYpäjä (rajoitettu)
2.12.KRHelsinki  
3.12.NORDHelsinki  
3.12.PHelsinki  
4.12.KVHelsinki  
4.12.PHelsinki  
10.12.RNTampere