Näyttelyt 2022

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen yllapito.findal@gmail.com

Aika PaikkaTuomariViim.ilm.pv.
8.1.KVKajaaniAnneli Pukkila22.11./9.12./16.12.21
23.1.KVTurkuTiina Illukka6.12./27.12.21/3.1.
5.2.RNMiehikkäläPerttu Ståhlberg16.1./24.1.
5.2.RNTornioJari Fors9.1.
6.2.KVSeinäjokiSophie Aspholm13.12.21/4.1./11.1.(rajoitettu)
12.2.RNRaahePirjo Aaltonen10.1./17.1.
13.2.PRaaheTarja Kallio10.1./17.1.
26.2.RNJämijärviPaavo Mattila10.1./24.1./31.1.
5.3.RNKouvola  
26.3.KVLahti  
27.3.RN Joensuu rajoitettu ilm.
27.3.RNKauhajokiReino Korpela1.2./26.2./4.3.
9.4.RNPertunmaa  
10.4.KVVaasaAuli Haapiainen-Liikanen7.2./7.3./13.3.
15.4.RNVesilahti  
16.4.RNLapua  
16.4.NORDJyväskyläElena Oikkonen28.2./20.3./28.3.
17.4.KVJyväskyläAnca Giura, Romania28.2./20.3./28.3.
17.4.RNKouvolaSanna Törnroos21.3.
23.4PHelsinki  
24.4.PHelsinki  
24.4.RNMäntsälä  
24.4.RNPolvijärvi  
30.4.RNKurikka  
30.4.NORDTampere  
1.5.KVTampere  
1.5.PLahti  
7.5.NORDOulu  
7.5.RNLoviisa  
8.5.RNKouvola  
8.5.RNSastamala  
14.5.PValkeakoskiHarto Stockmari8.4./22.4.
14.5.KVHelsinki  
14.5.RNHaapavesi  
14.5.RNParikkala  
15.5.KRHamina  
15.5.RNOulu  
21.5.KRMynämäkiSophie Aspholm4.4./19.4./26.4.
21.5.RNSiilinjärvi  
22.5.KRRauma  
22.5.PHelsinki  
22.5.RNRovaniemi  
22.5.RNSavonlinna  
26.5.ERVantaa  
26.5.HausjärviPaula Rekiranta31.1./31.3./30.4.
26.5.KR Kangasniemi  
26.5.RNKeminmaa  
26.5.RNMäntsälä  
28.5.PHarjavalta  
28.5.PJanakkala  
28.5.RNJanakkala  
28.5.RNLestijärvi  
28.5.RNNousiainen  
28.5.KVKontiolahti  
29.5.KRKontiolahti  
4.6.KRYlöjärviKirsi Nieminen5.5./12.5.
4.6.RNLoviisa  
4.6.RNSuomussalmi  
11.6.KVRovaniemi  
11.6.KRAlavusSanna Törnroos2.5./16.5./23.5.
11.6.RNKuopio  
12.6.KRHämeenlinna  
18.-19.6.KRLappeenranta  
18.6.RNHaapajärviVirpi Montonen, Norja17.5./24.5.
18.6.RNKuusamo  
19.6.KVKotka  
2.7.KVOulu  
3.7.KROrivesi  
9.7.KRMikkeli  
9.7.RNSauvo  
10.7.KRMäntsälä  
16.-17.7.KRHelsinki  
17.7.NORDTornio  
23.7.RNPosio  
23.7.NORDKalajoki  
24.7.KVKalajoki  
30.7.RNKannonkoski  
30.7.RNLohja  
31.7.KVPori  
31.7.RNPihtipudas  
31.7.RNRaahe  
5.8.KRKuopio  
6.8.NORDKuopio  
6.8.ERSeinäjoki  
6.8.RNIi  
6.8.RNLuumäki  
6.8.RNMaalahti  
6.8.RNVesilahti  
7.8.KVKuopio  
13.8.RNKurikka  
13.8.RNLappeenranta  
13.8.RNMäntyharju  
13.8.RNPuolanka  
13.8.RNRovaniemi  
13.8.RNÄänekoski  
14.8.KRRaisio  
20.8.KRKouvola  
21.8.KRHeinola  
27.8.RNKauhava  
28.8.KVForssa  
28.8.KROulu  
28.8.RNRuovesi  
3.9.RNKihniö  
3.9.RNÄhtäri  
4.9.NORDHelsinki  
4.9.RNHollola  
4.9.RNJoensuu  
11.9.KRPorvoo  
18.9.KRHyvinkää  
24.9.KRRiihimäki  
24.-25.9.KVEckerö  
22.-23.10.KVSeinäjoki  
12.11.NORDJyväskylä  
13.11.KVJyväskylä  
2.12.KRHelsinki  
3.12.NORDHelsinki  
4.12.KVHelsinki  
10.12.RNTampere