Näyttelyt 2021

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen yllapito.findal@gmail.com

Aika PaikkaTuomariViim.ilm.pv.
16.1.RNIlomantsiMarjo NygårdPERUTTU!
16.1.RNPosioPerttu StåhlbergPERUTTU!
16.1.PHämeenlinna PERUTTU!
6.2.PRaahe PERUTTU!
28.2.ERLempäälä

Refet Hadzic, Bosnia-Herzegovina/
Boris Spoljaric, Kroatia

PERUTTU!
28.2.RNJuukaPerttu StåhlbergPERUTTU!
6.3.KVHelsinki PERUTTU!
6.3.PHelsinki PERUTTU!
7.3.NORDHelsinki PERUTTU!
7.3.PHelsinki PERUTTU!
10.4.RNKiteePero Bozhinovski, MakedoniaPERUTTU!
18.4.KVVaasaKerstin Nilsson, TanskaPERUTTU!
18.4.RNKouvola PERUTTU!
24.4.KVLahtiTeija UrpelainenPERUTTU!
25.4.PKiuruvesi PERUTTU!
1.5.NORDTampereHans Stigt, AlankomaatPERUTTU!
2.5.KVTampereGina Ekström Persson, RuotsiPERUTTU!
2.5.RNLaihiaSakari PotiPERUTTU!
8.5.KRVarkausJari ForsPERUTTU!
8.5.RNHirvensalmiIrina PoletaevaPERUTTU!
8.5.RNLaitilaLeila KärkäsPERUTTU!
8.5.RNRaaheJuhani LappiPERUTTU!
9.5.KVKajaaniTapani PukkilaPERUTTU!
9.5.RNKouvolaAila LehmussaariPERUTTU!
13.5.RNYlivieskaHannu TalviPERUTTU!
13.5.PHausjärviReia Leikola-WaldenPERUTTU!
13.5.ERVantaaUnto TimonenPERUTTU!
15.5.RNOulainenPaavo MattilaPERUTTU!
15.5.RNSulkavaSakari PotiPERUTTU!
16.5.KRRaumaErja NummiPERUTTU!
16.5.RNMuhosHarry TastPERUTTU!
16.5.RNRautjärviAnneli PukkilaPERUTTU!
16.5.RNSipooSophie AspholmPERUTTU!
22.5.PHarjavaltaRiitta LahtovaaraPERUTTU!
22.5.RNKuusamoMarkku KipinäPERUTTU!
22.5.RNPuumalaElena OikkonenPERUTTU!
22.5.RNSeinäjokiTiina IllukkaPERUTTU!
23.5.KRHaminaSanna TörnroosPERUTTU!
5.6.RNSavonlinnaVirpi MontonenPERUTTU!
6.6.KVTurkuMatti LuosoPERUTTU!
6.6.KRMänttä-VilppulaLeni FinnePERUTTU!
6.6.RNKeiteleHannu TalviPERUTTU!
12.6.KRAlavusVille Meronen-
13.6.KVRovaniemiSanna TörnroosPERUTTU!
13.6.KRPaimioMarianne HolmPERUTTU!
13.6.PHelsinkiReia Leikola-WaldenPERUTTU!
19.6.RNHeinävesi PERUTTU!
19.6.RNKuhmoJari Fors-
19.6.RNPöytyäLeila KärkäsPERUTTU!
19.6.RNReisjärviElina Haapaniemi-
19.6.KVLappeenrantaCristian Stefanescu, RomaniaPERUTTU!
3.7.RNKurikkaSakari Poti-
4.7.KRRantasalmiKalvo Kriisk, Viro-
4.7.KRTuusulaErja NummiPERUTTU!
4.7.RNMustasaariSophie Aspholm-
10.7.RNKoski TLErja NummiPERUTTU!
10.7.PMäntsäläSaija Juutilainen-
10.7.KVOuluDusan Paunovic, Serbia-
11.7.NORDOuluEli-Marie Klepp, Norja-
11.7.KRLaukaaArja Koskelo

-

17.7.KRHyvinkääSimon Rooney, IrlantiPERUTTU!
17.7.RNLieksaMatti Luoso-
18.7.NORDTornioBo Skalin, RuotsiPERUTTU!
23.7.RNKalajokiJose Homem De Mello, Portugali-
24.7.KVKalajokiJanelle Robbins, Australia-
24.7.RNOutokumpuKimmo Mustonen-
24.7.RNSuonenjokiTuula Savolainen-
24.7.PLahtiHelin Tenson-
25.7.MäntsäläReia Leikola-Walden-
31.7.KVMikkeliReia Leikola-Walden-
31.7.RNLuumäkiHilkka Salohalla-
31.7.RNSeinäjokiJari Fors-
31.7.RNSiikajokiLeni Finne-
1.8.KVPoriPaula Rekiranta-
1.8.RNKajaaniJaana Hartus-
1.8.RNYlivieskaJari Fors-
1.8.RNLuumäkiPerttu Ståhlberg-
1.8.RNHämeenlinnaErja Nummi-
7.8.KVIisalmiStefan Sinko, Slovenia-
7.8.RNRovaniemiJuha Putkonen-
7.8.RNSavitaipaleJaana Hartus-
7.8.RNTaivalkoskiMarkku Kipinä-
7.8.RNVesilahtiHannele Jokisilta-
7.8.ERHartolaSanna Törnroos-
8.8.DALYMPIALAISETHartolaRauni Tietäväinen, Kennel Moppekerhon-
8.8.KREspooSophie Aspholm-
8.8.RNMustasaariPekka Teini-
8.8.RNMäntsäläAila Lehmussaari-
14.8.KRMynämäkiPaula Heikkinen-Lehkonen-
14.8.RNIkaalinenReino Korpela-
14.8.RNLapinlahtiErja Nummi-
14.8.RNNärpiöHarry Tast-
14.8.KVJoensuuJelena Kruus, ViroPERUTTU!
14.8.PHelsinkiHelin TensonPERUTTU!
15.8.KRJoensuuVirpi MontonenPERUTTU!
15.8.RNJanakkalaDina Korna, Viro-
15.8.PHelsinkiMaija LehtonenPERUTTU!
21.8.KRKouvolaKimmo Mustonen-
21.8.RNRuovesiMatti Luoso-
21.8.PHelsinkiKirsi Honkanen-
22.8.KRHeinolaPerttu Ståhlberg-
28.8.RNMäntyharjuKirsi Nieminen-
28.8.RNKuopioAila Lehmussaari-
28.8.NORDRiihimäkiMarianne Holm-Larnemaa-
29.8.KVRiihimäkiMarkku Kipinä-
29.8.RNPyhäjokiHannu Talvi-
29.8.PKuopioMari Lackman-
5.9.RN RuovesiVille Meronen-
4.9.PSiikajokiKatja Korhonen-
5.9.RNKinnulaSophie Aspholm-
5.9.RNSeinäjokiJari Fors-
5.9.PLahtiReia Leikola-Walden-
11.9.KVHelsinkiLeni Finne

-

12.9.KRPorvooZoran Brankovic, Serbia-
18.9.KRHyvinkääAase Jakobsen, Norja-
25.9.KVEckeröFrank Kane, UK-
25.9.RNTervolaSakari Poti-
25.9.PKotkaMaija Lehtonen-
26.9.RNLahtiSanna Törnroos-
26.9.PKotkaMaija Mäkinen-
2.10.KRVantaaPirjo Aaltonen3.9./10.9.
3.10.KRKotkaJussi Liimatainen29.8./5.9./12.9.
2.10.PHelsinkiTuula Savolainen-
23.10.PLahtiJuha Lehtinen28.9.
24.10.KVSeinäjokiSophie AspholmSIIRTO -> 5.-6.2.2022
24.10.RNKouvola PERUTTU!
13.11.NORDJyväskyläElena OikkonenSIIRTO -> 16.-17.4.2022
14.11.KVJyväskyläPaavo MattilaSIIRTO -> 16.-17.4.2022
20.11.PYpäjäPekka Teini11.10./27.10.
6.12.RNTampere  
18.12.NORDHelsinkiGail Patterson, Irlanti25.10/10.11./22.11.
18.12.HelsinkiHarry Tast25.10/10.11./22.11.
19.12.KVHelsinkiJetta Tschokkinen25.10/10.11./22.11.
19.12.PHelsinkiPekka Teini25.10/10.11./22.11.