Näyttelyt 2021

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen yllapito.findal@gmail.com

Aika PaikkaTuomariViim.ilm.pv.
16.1.RNIlomantsiMarjo NygårdPERUTTU!
16.1.RNPosioPerttu StåhlbergPERUTTU!
16.1.PHämeenlinna PERUTTU!
6.2.PRaahe PERUTTU!
28.2.ERLempäälä

Refet Hadzic, Bosnia-Herzegovina/
Boris Spoljaric, Kroatia

PERUTTU!
28.2.RNJuukaPerttu StåhlbergPERUTTU!
6.3.KVHelsinki PERUTTU!
6.3.PHelsinki PERUTTU!
7.3.NORDHelsinki PERUTTU!
7.3.PHelsinki PERUTTU!
3.4.RNTervolaJari Fors-> SIIRTO 25.9.
4.4.RNYlivieskaJari Fors-> SIIRTO 1.8.
10.4.RNKiteePero Bozhinovski, MakedoniaPERUTTU!
17.4.RNLieksaIrina Poletaeva-> SIIRTO 17.-18.7.
18.4.KVVaasaKerstin Nilsson, TanskaPERUTTU!
18.4.RNKouvola PERUTTU!
24.4.KVLahtiTeija UrpelainenPERUTTU!
24.4.RNSeinäjokiJari Fors24.3./31.3./8.4.
25.4.PKiuruvesi PERUTTU!
1.5.RNLahtiSanna Törnroos-> SIIRTO 26.9.
1.5.NORDTampereHans Stigt, AlankomaatPERUTTU!
2.5.KVTampereGina Ekström Persson, RuotsiPERUTTU!
2.5.RNLaihiaSakari PotiPERUTTU!
8.5.KRVarkausJari Fors4.4./11.4.
8.5.RNHirvensalmiIrina Poletaeva12.4./19.4.
8.5.RNJanakkalaDina Korna, Viro->SIIRTO 15.8.
8.5.RNLaitilaLeila KärkäsPERUTTU!
8.5.RNMustasaariSophie Aspholm13.4./20.4.(ilm.suljettu)
8.5.RNRaaheJuhani LappiPERUTTU!
8.5.PHelsinkiTuula Savolainen7.4./12.4.(ilm.suljettu)
9.5.KVKajaaniTapani PukkilaPERUTTU!
9.5.RNKouvolaAila Lehmussaari12.4./19.4.
9.5.PHelsinkiHelin Tenson7.4./12.4.(ilm.suljettu)
13.5.RNYlivieskaHannu Talvi12.4./19.4.
13.5.RNMäntyharjuKirsi Nieminen12.4.
13.5.PHausjärviReia Leikola-Walden31.1./31.3./15.4.(ilm.suljettu)
13.5.ERVantaaUnto Timonen19.4.
15.5.KVHelsinkiElina Haapaniemi13.3./11.4./19.4.
15.5.RNOulainenPaavo Mattila15.3./6.4./17.4.
15.5.RNSulkavaSakari Poti26.4.
16.5.KRRaumaErja Nummi24.3./14.4./19.4.
16.5.RNMuhosHarry Tast19.4.(ilm.suljettu)
16.5.RNRautjärviAnneli Pukkila23.4./30.4.(ilm.suljettu)
16.5.RNRuovesiVille Meronen2.4./28.4./3.5.
16.5.RNSipooSophie Aspholm18.3./18.4.
22.5.PHarjavaltaRiitta Lahtovaara2.5.(ilm.suljettu)
22.5.RNSiilinjärviAila Lehmussaari26.4.
22.5.RNKuusamoMarkku Kipinä5.4./26.4.(ilm.suljettu)
22.5.RNPuumalaElena OikkonenPERUTTU!
22.5.RNSeinäjokiTiina Illukka2.4./24.4./1.5.
23.5.KRHaminaSanna Törnroos24.3./23.4./29.4.(ilm.suljettu)
23.5.PHelsinkiHarto Stockmari28.4.
23.5.PSiilinjärviMari Lackman26.4./3.5.
29.5.RNKinnulaMarjo Nygård4.5.(ilm.suljettu)
5.6.RNSavonlinnaVirpi Montonen17.5.
6.6.KVTurku  
6.6.KRMänttä-VilppulaLeni Finne6.5./12.5.(ilm. alk.1.4.)
6.6.RNKeiteleHannu Talvi10.5.(ilm.suljettu)
12.6.KRAlavusVille Meronen30.4./14.5./19.5. (ilm.suljettu)
13.6.KVRovaniemi  
13.6.KRPaimio  
13.6.PHelsinkiReia Leikola-Walden24.5./31.5.
19.6.RNHeinävesi PERUTTU!
19.6.RNKuhmo  
19.6.RNPöytyä  
19.6.RNReisjärviElina Haapaniemi20.5./27.5.
19.6.KVLappeenrantaCristian Stefanescu, Romania21.5./28.5./1.6.(ilm.suljettu)
20.6.KRKotkaGyörgy Tesics, Unkari-> SIIRTO 2.-3.10.
20.6.RNHämeenlinna  
3.7.RNKurikkaSakari Poti1.6./16.6.
4.7.KRRantasalmi  
4.7.KRTuusula  
10.7.RNKoski TL  
10.7.KVOulu  
11.7.NORDOulu  
11.7.KRLaukaaArja Koskelo15.5./8.6./16.6.
17.7.KRHyvinkää  
17.-18.7.RNLieksa  
18.7.NORDTornio  
23.7.RNKalajoki  
24.7.KVKalajoki  
24.7.RNOutokumpu  
24.7.RNSuonenjoki  
24.7.PLahti  
25.7.MäntsäläReia Leikola-Walden25.6./2.7.
31.7.KVMikkeli  
31.7.RNLuumäki  
31.7.RNSeinäjoki  
31.7.RNSiikajokiLeni Finne15.6./9.7./16.7.
1.8.KVPoriPaula Rekiranta27.5./24.6./1.7.
1.8.RNKajaani  
1.8.RNYlivieska  
1.8.RNLuumäki  
7.8.ERHartolaJonathan Goulding, UK ja Jacquie Christie, UK 
7.8.KVIisalmiStefan Sinko, Slovenia14.6./12.7.
7.8.RNRovaniemiJuha Putkonen12.7.
7.8.RNSavitaipaleJaana Hartus15.7.
7.8.RNTaivalkoski  
7.8.RNVesilahti  
8.8.RNMustasaariPekka Teini8.7./22.7.
8.8.RNMäntsälä  
14.8.KRMynämäki  
14.8.RNIkaalinen  
14.8.RNLapinlahti  
14.8.RNNärpiö  
14.8.KVJoensuu  
15.8.KRJoensuu  
15.8.RNJanakkala  
21.8.KRKouvola  
21.8.RNRuovesiMatti Luoso 
21.8.PHelsinki  
22.8.KRHeinola  
28.8.NORDRiihimäki  
29.8.KVRiihimäki  
29.8.RNPyhäjoki  
4.9.PRaahe  
5.9.KRVantaa  
5.9.PHollola  
12.9.KRPorvoo  
18.9.KRHyvinkää  
25.9.KVEckerö  
25.9.RNTervola  
25.9.PKotka  
26.9.RNLahti  
26.9.PKotka  
2.-3.10.KRKotka  
23.10.PLahti  
24.10.KVSeinäjoki  
24.10.RNKouvola  
13.11.NORDJyväskylä  
14.11.KVJyväskylä  
20.11.PForssa  
6.12.RNTampere  
18.12.NORDHelsinki  
18.12.Helsinki  
19.12.KVHelsinki  
19.12.PHelsinki