Näyttelyt 2020

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen yllapito.findal@gmail.com

Aika PaikkaTuomariViim. ilm. pvm.
11.1.KVKAJAANITino Pehar, Kroatia-
26.1.KVTURKUTiina Taulos-
1.2.PHELSINKIMaija Lehtonen-
2.2.PHELSINKISaija Juutilainen-
8.2.DALYMPIALAISETLAPPEENRANTAKätlin Klein, Viro, Kennel Dalylove-
22.2.PLEMPÄÄLÄHannele Jokisilta-
23.2.RJÄMIJÄRVIHarto Stockmari-
29.3.RENOPekka Teini-
11.4.RSEINÄJOKIJari ForsPERUTTU!
11.4.KRIMATRALeni FinnePERUTTU!
12.4.KRIMATRAReino KorpelaPERUTTU!
18.4.RLAITILAMarianne HolmPERUTTU!
18.4.RPOLVIJÄRVIPaavo MattilaILMOITTAUTUMINEN KESKEYTETTY
19.4.KVVAASAKerstin Nilsson, TanskaPERUTTU!
26.4.RKOUVOLA-PERUTTU!
2.5.RHAAPAVESIErja NummiPERUTTU!
2.5.RKOSKI TLReino KorpelaPERUTTU!
2.5.NORDTAMPEREAudrone Babianskiene, LiettuaPERUTTU!
3.5.KVTAMPERETuula SavolainenPERUTTU!
9.5.RLOVIISASophie AspholmPERUTTU!
9.5.RRANTASALMIMarjo NygårdPERUTTU!
9.5.RSASTAMALASakari PotiPERUTTU!
10.5.NORDOULUValentinas Stiklius, LiettuaPERUTTU!
16.5.KRRAUMATapio EerolaPERUTTU!
16.5. RPARIKKALAPaula RekirantaPERUTTU!
21.5.RAKAAHannele JokisiltaPERUTTU!
21.5.RLUOTOMarjo NygårdPERUTTU!
21.5.RMIKKELIJari ForsILMOITTAUTUMINEN KESKEYTETTY!
23.5.NORDHYVINKÄÄAnneli PukkilaSIIRTO->27.9.
31.5.KVHAMINAElena RuskovaaraPERUTTU!
6.6.KRALAVUSSanna TörnroosILMOITTAUTUMINEN KESKEYTETTY!
6.6.RSUOMUSSALMIReino Korpela15.5./20.5.
7.6.RMIKKELIAuli Haapiainen-Liikanen18.5.
7.6.RPÖYTYÄLeila KärkäsILMOITTAUTUMINEN KESKEYTETTY!
13.6.RLIEKSATeija UrpelainenILMOITTAUTUMINEN KESKEYTETTY!
13.6.KRPÖYTYÄMarkku Kipinä15.5./18.5.
14.6.KR KOTKASandra Piscedda, ItaliaILMOITTAUTUMINEN KESKEYTETTY!
27.6.KR PIEKSÄMÄKITuula-Maija Tammelin, Tanska24.5./8.6.
27.6.NORDROVANIEMINikola Smolic, KroatiaILMOITTAUTUMINEN KESKEYTETTY!
28.6.KRRAASEPORIPekka Teini27.4./25.5./8.6.
4.7.KVOULUHarto Stockmari11.5./8.6.
4.7.RSAUVOErja Nummi4.5./4.6.
5.7.KRFORSSAIgor Selimovic, Kroatia1.6./15.6.
11.7.KRSAARIJÄRVIMarkku Kipinä1.3./13.4./24.5./15.6.
11.7.PKOUVOLAHarto Stockmari11.6.
12.7.KVKALAJOKIAngel Garach Domech, Espanja13.5./10.6./15.6.
12.7.RJOUTSAPaavo Mattila12.6.
18.7.RPOSIOJari Fors23.6.
18.7.PLAHTIHilkka Salohalla1.7.
18.7.KRHELSINKIAnneli Pukkila15.4./22.6./29.6.
19.7.KRMÄNTSÄLÄHorst Kliebenstein, SaksaILMOITTAUTUMINEN KESKEYTETTY!
25.7.KRMIKKELIAnna Lena Angeria, Ruotsi22.6./6.7.
25.7.PREISJÄRVIKatja Korhonen26.6./3.7.
26.7.NORDKEMIPirjo Aaltonen22.6.
1.8.RSIIKAJOKIMarkku Mähönen31.5./6.7./15.7.
1.8.KVKONTIOLAHTISanja Vretenicic, Montenegro ??
2.8.NORDKONTIOLAHTIPaavo Mattila ??
2.8.KVPORIIva Cernohubová, Tsekki27.5./24.6./2.7.
2.8.ERLAHTIBoris Spoljaric, Kroatia / Refet Hadzic, Bosnia-Herzegovina2.7.
7.8.KRKUOPIOLuis Pinto Teixeira, Portugali14.6./5.7./12.7.
8.8.NORDKUOPIOMarkku Kipinä14.6./5.7./12.7.
8.8.PIITTITaina Nygård8.7.
9.8.KVKUOPIOPekka Teini14.6./5.7./12.7.
15.8.PHELSINKI  
15.8.RSODANKYLÄSakari Poti? (siirretty 23.4.)
15.8.RLAPPEENRANTA  
15.8.KRVALKEAKOSKIShaun Watson, Kypros28.6./15.7.
16.8.KRRAISIO  
16.8.RKAUHAVAVirpi Montonen24.7./30.7.
16.8.RKAJAANI  
22.8.KRKOUVOLAAila Lehmussaari20.7./27.7.
23.8.KRHEINOLAAnnamaria Tarján, Unkari20.7./27.7.
23.8.PHELSINKIHarto Stockmari? (siirretty 24.5.)
29.8.KRHELSINKITuire Okkola16.7./31.7.
30.8.KVRIIHIMÄKINikola Smolic, Kroatia9.7./23.7./30.7.
6.9.RRUOVESI  
6.9.PVANTAAKirsi Honkanen14.8./17.8.
6.9.RJOENSUU  
12.9.PMUURAME  
12.9.KVHELSINKIReino Korpela? (siirretty 16.5.)
13.9.KRPORVOOPaula Rekiranta31.7./15.8./23.8.
13.9.POULU  
19.9.RLAHTIVille Meronen? (siirretty 1.5.)
20.9.RHYVINKÄÄ  
26.9.KVECKERÖCarmen Navarro Guisado, Espanja 
26.9.PKOTKAVille Meronen4.9./7.9.
27.9.PKOTKAPerttu Ståhlberg4.9./7.9.
27.9.RSASTAMALAMarianne Holm11.8./1.9.
27.9.NORDHYVINKÄÄ (siirretty 23.5.)
17.10.PHÄMEENLINNA  
25.10.PLAHTI  
25.10.KVSEINÄJOKI  
7.11.NORDJYVÄSKYLÄ  
8.11.KVJYVÄSKYLÄ  
29.11.KVLAHTIRolf Blessing, Saksa1.7. (siirretty 29.3.)
5.12.PHELSINKI  
5.12.NORDHELSINKI  
6.12.PHELSINKI  
6.12.KVHELSINKI