Näyttelyt 2020

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen yllapito.findal@gmail.com

Aika PaikkaTuomariViim. ilm. pvm.
11.1.KVKAJAANITino Pehar, Kroatia21.11.19/10.12.19/16.12.19
26.1.KVTURKUTiina Taulos2.12.19/26.12.19/2.1.
1.2.PHELSINKIMaija Lehtonen7.1.
2.2.PHELSINKISaija Juutilainen7.1.
8.2.DALYMPIALAISETLAPPEENRANTAKätlin Klein, Viro, Kennel Dalylove20.1.
22.2.PLEMPÄÄLÄHannele Jokisilta21.1.
21.3.PJYVÄSKYLÄNiina Romo25.2.
22.3.PJYVÄSKYLÄAuli Haapiainen-Liikanen25.2.
29.3.KVLAHTIRolf Blessing, Saksa 
29.3.RJOENSUUPekka Teini26.2.
11.4.RSEINÄJOKIJari Fors11.3./22.3./29.3.
11.4.KRIMATRALeni Finne16.3./22.3.
12.4.KR IMATRAReino Korpela16.3./22.3.
18.4.RLAITILA  
18.4.RPOLVIJÄRVI  
19.4.KVVAASAKerstin Nilsson, Tanska 
25.4.RSODANKYLÄ  
26.4.RKOUVOLA  
1.5.RLAHTI  
2.5.RHAAPAVESI  
2.5.RKOSKI TL  
2.5.NORDTAMPEREAudrone Babianskiene,Liettua29.2./31.3./7.4. (29.11.-1.12.2019)
3.5.KVTAMPERETuula Savolainen29.2./31.3./7.4.(29.11.-1.12.2019)
9.5.RLOVIISASophie Aspholm8.4.
9.5.RRANTASALMI  
9.5.RSASTAMALA  
9.-10.5.NORDOULU  
16.5.KRRAUMA  
16.5.RPARIKKALA  
17.5.KVHELSINKI  
21.5.RAKAA  
21.5.RLUOTOMarjo Nygård20.4./28.4./6.5.
21.5.RMIKKELIJari Fors26.4./30.4.
23.5.NORDHYVINKÄÄ  
23.5.KVKONTIOLAHTISanja Vretenicic, Montenegro21.4./27.4.
24.5.NORDKONTIOLAHTIPaavo Mattila21.4./27.4.
24.5.PHELSINKI  
31.5.KVHAMINAElena Ruskovaara31.3./30.4./6.5.
6.6.KRALAVUS  
6.6.RSUOMUSSALMI  
7.6.RMIKKELI  
7.6.RPÖYTYÄ  
13.6.RLIEKSA  
13.6.KRPÖYTYÄ  
14.6.KR KOTKA  
27.6.KR PIEKSÄMÄKI  
27.6.KV ROVANIEMI  
28.6.KRRAASEPORI  
4.7.KVOULU  
4.7.RSAUVO  
5.7.KRTAMMELA  
11.7.KRSAARIJÄRVI  
12.7.KVKALAJOKI  
12.7.RJOUTSA  
18.7.RPOSIO  
18.-19.7.KRHELSINKI  
18.-19.7.KRMÄNTSÄLÄ  
25.7.KRMIKKELI  
25.-26.7.NORDKEMI  
1.8.RSIIKAJOKI  
1.-2.8.KVPORI  
2.8.ERLAHTIBoris Spoljaric, Kroatia / Refet Hadzic, Bosnia-Herzegovina 
7.8.KRKUOPIO  
8.8.NORDKUOPIO  
9.8.KVKUOPIO  
15.8.RKAUHAVA  
15.8.RLAPPEENRANTA  
15.8.KRVALKEAKOSKI  
15.-16.8.KRRAISIO  
16.8.RKAJAANI  
22.8.KRKOUVOLA  
23.8.KRHEINOLA  
29.8.RRUOVESI  
29.8.NORDHELSINKI  
30.8.KVRIIHIMÄKI  
6.9.RJOENSUU  
13.9.KRPORVOO  
20.9.RHYVINKÄÄ  
26.-27.9.KVECKERÖ  
26.-27.9.RSASTAMALA  
25.10.KVSEINÄJOKI  
7.11.NORDJYVÄSKYLÄ  
8.11.KVJYVÄSKYLÄ  
5.12.NORDHELSINKI  
6.12.KVHELSINKI