Näyttelyt 2020

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen yllapito.findal@gmail.com

Aika PaikkaTuomariViim. ilm. pvm.
11.1.KVKAJAANITino Pehar, Kroatia-
26.1.KVTURKUTiina Taulos-
1.2.PHELSINKIMaija Lehtonen-
2.2.PHELSINKISaija Juutilainen-
8.2.DALYMPIALAISETLAPPEENRANTAKätlin Klein, Viro, Kennel Dalylove20.1.
22.2.PLEMPÄÄLÄHannele Jokisilta20.1.
23.2.RJÄMIJÄRVIHarto Stockmari6.1./20.1./27.1.
21.3.PJYVÄSKYLÄNiina Romo25.2.
22.3.PJYVÄSKYLÄAuli Haapiainen-Liikanen25.2.
29.3.KVLAHTIRolf Blessing, Saksa31.1./27.2./1.3.
29.3.RJOENSUUPekka Teini26.2.
11.4.RSEINÄJOKIJari Fors11.3./22.3./29.3.
11.4.KRIMATRALeni Finne16.3./22.3.
12.4.KR IMATRAReino Korpela16.3./22.3.
18.4.RLAITILAMarianne Holm20.3./27.3.
18.4.RPOLVIJÄRVIPaavo Mattila19.3./23.3.
19.4.KVVAASAKerstin Nilsson, Tanska17.2./16.3./23.3.
25.4.RSODANKYLÄSakari Poti30.3.
26.4.RKOUVOLASanna Törnroos27.3.
1.5.RLAHTIVille Meronen5.4./8.4.
2.5.RHAAPAVESI  
2.5.RKOSKI TLReino Korpela9.4.
2.5.NORDTAMPEREAudrone Babianskiene, Liettua29.2./31.3./7.4.
3.5.KVTAMPERETuula Savolainen29.2./31.3./7.4.
9.5.RLOVIISASophie Aspholm8.4.
9.5.RRANTASALMIMarjo Nygård17.4.
9.5.RSASTAMALASakari Poti5.4./12.4.
10.5.NORDOULUValentinas Stiklius, Liettua2.3./30.3./20.4.
16.5.KRRAUMATapio Eerola18.3./15.4./20.4.
16.5.RPARIKKALAPaula Rekiranta15.4./22.4.
17.5.KVHELSINKIReino Korpela16.3./6.4./17.4.
21.5.ERVANTAA  
21.5.RAKAAHannele Jokisilta19.4./23.4.
21.5.RLUOTOMarjo Nygård20.4./28.4./6.5.
21.5.RMIKKELIJari Fors26.4./30.4.
23.5.NORDHYVINKÄÄAnneli Pukkila(14.2.) 23.3./20.4./27.4.
23.5.KVKONTIOLAHTISanja Vretenicic, Montenegro21.4./27.4.
24.5.NORDKONTIOLAHTIPaavo Mattila21.4./27.4.
24.5.PHELSINKIHarto Stockmari28.4.
31.5.KVHAMINAElena Ruskovaara31.3./30.4./6.5.
6.6.KRALAVUSSanna Törnroos24.4./7.5./12.5.
6.6.RSUOMUSSALMI  
7.6.RMIKKELI  
7.6.RPÖYTYÄ  
13.6.RLIEKSA  
13.6.KRPÖYTYÄ  
14.6.KR KOTKASandra Piscedda, Italia11.5./18.5./25.5.
27.6.KR PIEKSÄMÄKITuula-Maija Tammelin, Tanska24.5./8.6.
27.6.NORDROVANIEMINikola Smolic, Kroatia 
28.6.KRRAASEPORI  
4.7.KVOULUHarto Stockmari11.5./8.6.
4.7.RSAUVO  
5.7.KRFORSSA  
11.7.KRSAARIJÄRVI  
11.7.PKOUVOLA  
12.7.KVKALAJOKIAngel Garach Domech, Espanja 
12.7.RJOUTSA  
18.7.RPOSIO  
18.7.PLAHTI  
18.-19.7.KRHELSINKI  
18.-19.7.KRMÄNTSÄLÄ  
25.7.KRMIKKELIAnna Lena Angeria, Ruotsi22.6./6.7.
25.7.PREISJÄRVI  
26.7.NORDKEMI  
1.8.RSIIKAJOKIMarkku Mähönen31.5./6.7./15.7.
2.8.KVPORIIva Cernohubová, Tsekki27.5./24.6./2.7.
2.8.ERLAHTIBoris Spoljaric, Kroatia / Refet Hadzic, Bosnia-Herzegovina 
7.8.KRKUOPIOLuis Pinto Teixeira, Portugali14.6./5.7./12.7.
8.8.NORDKUOPIOMarkku Kipinä14.6./5.7./12.7.
8.8.PIITTI  
9.8.KVKUOPIOPekka Teini14.6./5.7./12.7.
15.8.PESPOO  
15.8.RLAPPEENRANTA  
15.8.KRVALKEAKOSKI  
15.-16.8.KRRAISIO  
16.8.RKAUHAVAVirpi Montonen24.7./30.7.
16.8.RKAJAANI  
22.8.KRKOUVOLA  
23.8.KRHEINOLA  
29.8.RRUOVESI  
29.8.NORDHELSINKI  
30.8.KVRIIHIMÄKI  
6.9.PVANTAA  
6.9.RJOENSUU  
12.9.PMUURAME  
13.9.KRPORVOO  
13.9.POULU  
20.9.RHYVINKÄÄ  
26.9.KVECKERÖCarmen Navarro Guisado, Espanja 
26.9.PKOTKA  
27.9.PKOTKA  
26.-27.9.RSASTAMALA  
17.10.PHÄMEENLINNA  
25.10.PLAHTI  
25.10.KVSEINÄJOKI  
7.11.NORDJYVÄSKYLÄ  
8.11.KVJYVÄSKYLÄ  
5.12.PHELSINKI  
5.12.NORDHELSINKI  
6.12.PHELSINKI  
6.12.KVHELSINKI