Näyttelyt 2019

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen yllapito.findal@gmail.com

Aika PaikkaTuomariViim. ilm. pvm.
12.1.KVKAJAANIPirjo Aaltonen20.11/12.12/17.12.18
19.1.KVTURKUAttila Czeglédi, Unkari9.11/11.12/14.12.18
20.1.RILOMANTSIMarkku Kipinä27.12.18/1.1.19
3.2.PHELSINKIMaija Mäkinen3.1./10.1.
10.2.RHUITTINENSakari Poti27.12.18/15.1.19
2.3.KVJOENSUULivija Zizevske, Liettua31.1./7.2.
2.3.RPELLO  
3.3.NORDJOENSUUPatsy Hollings, Iso-Britannia31.1./7.2.
23.3.KVTURKU  
23.3.PJYVÄSKYLÄ  
24.3.PJYVÄSKYLÄ  
31.3.KVLAHTIEddie Patterson, Irlanti31.1./28.2./3.3.
13.4.RTOHMAJÄRVI  
13.4.PHELSINKI  
14.4.KVVAASAAnneli Pukkila11.2./11.3./18.3.
14.4.PHELSINKI  
20.-21.4.NORDIMATRA  
20.4.RHARJAVALTAReino Korpela12.3./19.3.
27.4.RLAITILAAnneli Pukkila29.3.
27.4.PHÄMEENLINNA  
27.4.PKIURUVESI  
28.4.RKIURUVESI  
28.4.RKOUVOLA  
28.4.RRUOVESI  
1.5.RLAHTI  
4.5.NORDTAMPEREVanessa Moyano Gonzalvez, Espanja28.2/1.4/7.4.
4.5.RLAPUA  
4.5.RPÖYTYÄ  
5.5.KVTAMPEREArnstein Hagen, Norja28.2/1.4/7.4.
5.5.RRAAHE  
11.5.NORDIISALMIAnne Livo Buvik, Norja11.3/12.4
11.5.RJÄMSÄ  
11.5.ROULAINEN  
12.5.KVHELSINKIIrina Poletaeva17.3./7.4./14.4.
18.5.KRRAUMA  
18.5.RLESTIJÄRVI  
18.5.RPIETARSAARI  
18.5.RTAIVALKOSKI  
18.5.RRAUTJÄRVI  
18.5.RÄÄNEKOSKI  
19.5.KRMYNÄMÄKI  
19.5.RSEINÄJOKI  
19.5.RSIPOO  
25.5.NORDHAMINA  
30.5.KRKANGASNIEMI  
30.5.PALV ERVANTAA  
8.6.KRALAVUS  
8.6.RIMATRA  
9.6.KVROVANIEMI  
9.6.RHÄMEENLINNAJetta Tschokkinen13.5.
9.6.PHELSINKI  
15.6.KRJÄMSÄ  
15.6.RHEINÄVESI  
30.6.KRRAASEPORI  
6.7.NORDTUUSULA  
7.7.KRORIVESI  
13.7.NORDOULU  
13.7.KRMIKKELI  
14.7.KVOULU  
20.-21.7.KRHYVINKÄÄ  
20.7.KVKOKKOLA  
21.7.KVKEMI  
27.-28.7.KVPORI  
27.7.RÄÄNEKOSKI  
28.7.KRESPOO  
28.7.RSUONENJOKI  
3.8.ERVIHTI  
3.8.RII  
3.8.RMAALAHTI  
4.8.KVKUOPIOMassimiliano Mannucci, Italia23.6/8.7.
4.8.RMAALAHTI  
10.8.KRTURKU  
11.8.KVKOTKAArne Foss, Norja15.7/22.7/28.7.
11.8.RMÄNTSÄLÄ  
17.8.KRKOUVOLA  
18.8.KRHEINOLA  
18.8.RKAJAANI  
31.8.NORDRIIHIMÄKI  
31.8.RLAPPEENRANTA  
1.9.KVRIIHIMÄKI  
7.9.NORDVANTAA  
15.9.KRPORVOO  
22.9.RHYVINKÄÄ  
28.-29.9.KVECKERÖ  
5.10.RHÄMEENLINNA  
26.-27.10.KVSEINÄJOKI  
9.11.NORDJYVÄSKYLÄ  
10.11.KVJYVÄSKYLÄ  
7.12.NORDHELSINKI  
8.12.KVHELSINKI