Näyttelyt 2019

Listalla olevien näyttelyiden tiedoissa saattaa olla virheitä tai puutoksia - virallinen lista löytyy Kennelliiton Tapahtumakalenterista

Ilmoita virheistä osoitteeseen yllapito.findal@gmail.com

Aika PaikkaTuomariViim. ilm. pvm.
12.1.KVKAJAANIPirjo Aaltonen-
19.1.KVTURKUAttila Czeglédi, Unkari-
20.1.RILOMANTSIMarkku Kipinä-
3.2.PHELSINKIMaija Mäkinen-
10.2.RHUITTINENSakari Poti-
2.3.KVJOENSUULivija Zizevske, Liettua-
2.3.RPELLOPekka Teini-
3.3.NORDJOENSUUPatsy Hollings, Iso-Britannia-
16.3.COD & VODHARTOLALotta Vuorinen, Virpi Leppälä &Tarja Kolkka-
23.3.KVTURKUHarto Stockmari-
23.3.PJYVÄSKYLÄVirpi Montonen-
24.3.PJYVÄSKYLÄJaana Hartus-
31.3.KVLAHTIEddie Patterson, Irlanti-
13.4.RKITEETuula Savolainen-
13.4.PHELSINKIHelin Tenson-
14.4.KVVAASAAnneli Pukkila-
14.4.PHELSINKIJari Laakso-
20.4.RHARJAVALTAReino Korpela-
21.4.NORDIMATRATaina Nygård-
22.4.DALYMPIALAISETFORSSALiisa Hällström, kennel Kamilkan-
27.4.RLAITILAAnneli Pukkila-
27.4.PHÄMEENLINNAErica Pettersson-
27.4.PKIURUVESIMassimiliano Mannucci, Italia-
28.4.RKIURUVESIMaret Kärdi, Viro-
28.4.RKOUVOLAJuha Putkonen-
28.4.RRUOVESITuula Savolainen-
1.5.RLAHTISanna Törnroos-
4.5.NORDTAMPEREVanessa Moyano Gonzalvez, Espanja-
4.5.RLAPUAReino Korpela-
4.5.RPÖYTYÄArvid Göransson, Ruotsi-
5.5.KVTAMPEREArnstein Hagen, Norja-
5.5.RRAAHEJelena Kruus, Viro-
11.5.NORDIISALMIAnne Livo Buvik, Norja-
11.5.RJÄMSÄRiitta Lahtovaara-
11.5.ROULAINENReino Korpela-
12.5.KVHELSINKIIrina Poletaeva-
18.5.KRRAUMATiina Illukka-
18.5.RLESTIJÄRVISakari Poti-
18.5.RPIETARSAARISaija Juutilainen-
18.5.RTAIVALKOSKIMarja Talvitie-
18.5.RRAUTJÄRVIMaija Mäkinen-
18.5.RÄÄNEKOSKIAila Lehmussaari-
19.5.KRMYNÄMÄKILeni Finne-
19.5.RSEINÄJOKIMaija Lehtonen-
19.5.RSIPOOHilkka Salohalla-
25.5.NORDHAMINAKimmo Mustonen-
30.5.KRKANGASNIEMIPerttu Ståhlberg-
30.5.PALV ERVANTAATiina Illukka-
8.6.KRALAVUSTuula-Maija Tammelin, Tanska-
8.6.RIMATRAVille Meronen-
9.6.KVROVANIEMIVigdis Nymark, Norja-
9.6.RHÄMEENLINNAJetta Tschokkinen-
9.6.PHELSINKITaina Nygård-
15.6.KRJÄMSÄPaula Rekiranta24.4./14.5./26.5.
15.6.RHEINÄVESIJuha Putkonen24.5.
30.6.KRRAASEPORICatrinel Pauna, Romania30.4./27.5./3.6.
6.7.NORDTUUSULAPeter Bailey, Iso-Britannia16.5./3.6./12.6.
7.7.KRORIVESIReino Korpela4.6./11.6.
13.7.NORDOULUVille Meronen16.5./10.6./17.6.
13.7.KRMIKKELIKalvo Kriisk, Viro15.5./7.6./14.6.
13.7.PMÄNTSÄLÄMarianne Holm31.5./14.6.
14.7.KVOULUDarko Drobnjak, Serbia16.5./10.6./17.6.
14.7.PLAHTIHelin Tenson19.6.
20.7.KRHYVINKÄÄJos Dekker, Alankomaat17.5./14.6./24.6.
20.7.KVKALAJOKIDiane Stewart-Ritchie, Irlanti20.5./17.6./24.6.
21.7.KVKEMIPaula Heikkinen-Lehkonen19.6.
21.7.PESPOOHilkka Salohalla1.7.
27.7.KVPORIMarjo Nygård23.5./20.6./27.6.
27.7.RÄÄNEKOSKIMarianne Holm2.6./23.6./30.6.
27.7.PKOUVOLATarja Kolkka26.6./2.7.
28.7.KRESPOOPaula Rekiranta26.6./4.7.
28.7.RSUONENJOKIPaavo Mattila3.7.
3.8.ERVIHTIRobert & Deborah Harbin, kennel Krystaway, Australia3.7.
3.8.RIIPekka Teini1.7./15.7.
3.8.RMAALAHTIMaija Mäkinen2.7./9.7.
4.8.KVKUOPIOMassimiliano Mannucci, Italia23.6/8.7.
4.8.RMAALAHTITapani Pukkila2.7./9.7.
10.8.KRRAISIOJarmo Vuorinen13.6./8.7./16.7.
11.8.KVKOTKAArne Foss, Norja15.7/22.7/28.7.
11.8.RMÄNTSÄLÄMarkku Mähönen16.7.
11.8.PHAUSJÄRVIMarja Talvitie19.7.
17.8.KRKOUVOLABertil Lundgren, Ruotsi15.7./22.7.
17.8.PHELSINKIKirsi Honkanen15.7./22.7.
18.8.KRHEINOLAPirjo Aaltonen15.7./22.7.
18.8.RKAJAANIMarjo Nygård26.7./31.7.
25.8.PHELSINKISanna Törnroos5.8.
31.8.NORDRIIHIMÄKIJetta Tschokkinen8.7./22.7./30.7.
31.8.RKOUVOLAAnneli Pukkila25.7./5.8.
1.9.KVRIIHIMÄKIKimmo Mustonen8.7./22.7./30.7.
7.9.NORDVANTAA  
14.9.PESPOO  
15.9.KRPORVOOHannele Jokisilta16.7./1.8./6.8.
21.9.PLAHTI  
22.9.RHYVINKÄÄ  
28.9.KVECKERÖGrzegorz Weron, Puola16.7./27.8./3.9.
28.9.PKOTKAKirsi Honkanen6.9./9.9.
29.9.PKOTKAPerttu Ståhlberg6.9./9.9.
5.10.RHÄMEENLINNA  
5.10.PKAJAANI  
27.10.   KVSEINÄJOKI  
27.10.PLAHTITarja Kolkka15.4./15.8./2.10.
9.11.NORDJYVÄSKYLÄ  
10.11.KVJYVÄSKYLÄ  
23.11.PYPÄJÄ  
6.12.PTAMPERE  
7.12.NORDHELSINKIJohn Finnich Pedersen, Tanska10.10./31.10./11.11.
7.12.PHELSINKIJaana Hartus10.10./31.10./11.11.
8.12.KVHELSINKIVeli-Pekka Kumpumäki10.10./31.10./11.11.
8.12.PHELSINKIReino Korpela10.10./31.10./11.11.